У Брацлаві відкрили музей єврейського побуту та Голокосту

09 листопада, 2020
В містечку Брацлаві, у минулому одному з центрів єврейського життя в Україні, розпочав роботу новий музей.
У Брацлаві розпочне роботу Музей єврейського побуту і Голокосту. Голова єврейської громади «Натан» в Брацлаві Фаїна Баєк розповіла, що громада допомагала самотній єврейській жінці пенсійного віку. Кілька років тому жінка померла, тому було прийнято рішення поховати її також за кошти єврейської громади.

Родичі, які мешкали в Ізраїлі, подарували єврейській громаді будинок, де жила жінка похилого віку. Було вирішено відкрити там музей єврейського побуту і Голокосту.

"Там старий єврейський будинок, там збереглася унікальна піч. Ми не будемо робити сучасного ремонту, ми хочемо залишити все як є. Для музею у нас назбиралося багато експонатів: старовинних писань, книг, стародавні тфілін", - розповідає Фаїна Баєк.

Поки що в будинку триває косметичний ремонт. Як сказала Фаїна Баєк, в будинку нічого не мінятимуть, робочі просто зміцнять вікна і освіжать зовнішній вигляд.

Поки що невідомо, коли музей зможе повноцінно працювати. Разом з тим, там вже були десятикласники на екскурсії. Фаїна Баєк прочитала їм лекцію про Другу світову війну, Голокост, життя і побут євреїв в різні часи.

В майбутньому одна з кімнат в будинку буде присвячена історії брацлавських хасидів. Ще один зал присвятять історії Голокосту.
 
Джерело:  Jewish News 
↑Новини↑