Книга про синагоги Волині побачила світ в Ізраїлі

14 червня, 2018
Праця відомих істориків Володимира Левіна та Сергія Кравцова «Синагоги України. Волинь» розкриває неповторність архітектури синагог Волинського краю.

Книга Володимира Левіна та Сергія Кравцова «Синагоги України. Волинь» є одним із перших в сучасному архітектурознавстві спеціальних досліджень, присвячених історії та архітектурі волинських синагог. У ній аналізується історія єврейського сакрального будівництва із найдавніших часів на Волині. Всього автори розповідають про 39 існуючих та 302 втрачені синагоги, розташовані у 23 містах та селищах.

Один із розділів книги присвячений дев’ятьом населеним пунктам Великої Волині, а саме: Луцьку, Берестечку, Червноармійську, Дубну, Городниці, Ізяславу, Клевані, Ковелю та Кременцю.

Це видання містить в собі рідкісні ілюстрації і світлини. Книга складається з 848 сторінок тексту та 1220 фотографій, креслень і карт. Видання поки що лише англомовне. Спонсорами публікації є Center For Jewish Art та Zalman Shazar Center.

Існує такий вислів «Синагога — це книга, яку може читати кожен». Саме по синагозі можна дізнатись, яким було єврейське співтовариство в момент свого розвитку, на скільки воно було традиційним, багатим та численним.

Історик архітектури, керівник Центру єврейського мистецтва Єврейського університету Ієрусалиму Сергій Кравцов присвятив багато робіт архітектурі синагог, питанню необхідності вивчення їх особливостей для розуміння історії і культури народу. С. Кравцов захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю «Історія та теорія архітектури», з 1994 року живе і працює в Ізраїлі, опублікував понад 60 есе про міське планування та архітектури синагог, є автором і співавтором 5 книг.

Володимир Левін — доктор Єврейського університету в Ієрусалимі, заступник директора Центру Єврейського мистецтва в Ієрусалимі.

До речі, більшість учених, які досліджують феномен синагог, вважають, що кожна синагога - це різноманітні експерименти з архітектурними формами і не існує єдиного стилю синагог.

Джерело: Еврейский мир Украины

↑Новини↑