Зроблено переклад звіту про знищення євреїв у Янівському концтаборі Львова

12 червня, 2018
Завдяки зусиллям пані Марли Раухер Осборн та пана Джея Осборна перекладено звіт групенфюрера СС та начальника поліцаїв Фрідріха (Фріца) Кацмана про масові вбивства євреїв на Галичині в роки німецької окупації.

Віддані справі збереження Спільної Пам'яті пані Марла Раухер Осборн та пан Джей Осборн зробили переклад звіту німецького нациста, групенфюрера СС Фрідріха (Фріца) Кацмана про знищення єврейського населення Галичини в Янівському концтаборі та львівському гетто. Цей документ увічнює Пам'ять про важливу частину населення Галичини, яка внесла вагомий вклад в Світову цивілізацію і унікальну ауру Галичини і яка була знищена тільки тому, що ці люди народились євреями.

Звіт Кацмана – це один з декількох таємних німецьких військових і воєнізованих звітів, які збереглися після війни та показують плани і операції гітлерівців на експлуатацію, пригноблення і вбивство євреїв Європи після вторгнення на радянські території у червні 1941 р. Сюди входить велика кількість спеціальних депеш ескадронів смерті (Айнзатцгрупи), звіт Єгера, звіт Корера, телеграма Хьофле, звіт Герштайна і особливо звіт Штропа. На додачу до цих звітів від високих чинів, збереглося також чимало опосередковано звинувачувальних адміністративних документів, серед яких записи по поїздах, ордери на виробництво і замовлення та інша документація, яка свідчить про обсяги і масштаби робіт, контролю і вбивств нацистів. Обов’язки Кацмана в Галіції зумовили те, що він був активним учасником усіх цих операцій, тож він ретельно документував свою роботу, очікуючи схвальних відгуків від свого керівництва.

Звіт мав назву «Вирішення єврейського питання у Дистрикті Ґаліція» ("Lösung der Judenfrage im Distrikt Galizien") і описував у словах, цифрах і фотографіях методи і результати німецьких антиєврейських акцій у ґетто і таборах в Галичині, з окремим і самозвеличувальним наголосом на німецькій військовій упорядкованості і героїзмі перед лицем невловимих єврейських стратегій виживання і опору, наприклад, бункерів і зброї. Звіт також містив сфальсифіковані точні розрахунки щодо конфіскації єврейських банкнот, монеті та інших цінностей, за типами і вагою, протягом "евакуації” і "переселення” галицьких євреїв. Хоча сам Кацман уникнув затримання наприкінці війни, звіт було представлено як доказ міжнародних воєнних злочинів під час військового трибуналу у Нюрнбергу проти багатьох високих рангів німецької армії.

Директор Наукового центру іудаїки і єврейського мистецтва ім. Ф. Петрякової висловлює подяку пані Марлі Раухер Осборн та Джею Осборну за відновлення Спільної Пам'яті та підкреслює надзвичайну важливість цього документу: "У звіті вказано, скільки майна було німецькими нацистами награбовано у євреїв (35 вагонів хутрових виробів, численне золото і т. д.), що частково відповідає на запитання, кому це було потрібно в першу чергу і чому це сталось, чому далі продовжується пошук інших винних, при цьому оминаючи питання відповідальності німецького нацизму перед всім без винятку Людством за знищену ними Мораль Людяності.

Адже знищення Моралі - це найтяжчий неоцінимий ніякими грошима злочин, вчинений німецьким нацизмом. Коли народ України зрозуміє себе постраждалим від злочину німецького нацизму за знищення Моралі та Цінності Життя, тоді нам легше зрозуміти себе спільними жертвами цього знищення по сьогоднішній день, бо цінність людського життя, дарованого Творцем, не відновлена від часів Голокосту!!! Ми і далі є нічим перед брутальними інтересами зверхності і наживи.

Цей підготовлений Марлою Раухер Осборн та Джеєм Осборном переклад звіту німецького нациста Кацмана, відповідає на запитання, хто був головним чинником варварського знищення євреїв - німецька нацистська ідеологія та примушення до співпраці маргіналізованого прошарку суспільства.

Крім того, інтеграція пані Марли Раухер Осборн та пана Джея Осборна в сучасну спільноту Рогатина, чудова плідна співпраця з владою та населенням цього історичного міста по відновленню чудової Спільної Памяті є прикладом для нас всіх як треба відновлювати Спільну Пам'ять, як вони це роблять - від глибини Душі і їхнього великого Серця".

Джерело: Rohatyn Jewish Heritage

↑Новини↑