У Львові на місці концентраційного табору будуватимуть житло

11 червня, 2018
Львівська міська рада надала дозвіл ТзОВ «Сучасне місто» на зміну цільового призначення землі та подальше виготовлення проекту землеустрою ділянки.

Львівська міська рада надала дозвіл ТзОВ «Сучасне місто» на зміну цільового призначення землі ділянки львівської Цитаделі та подальше виготовлення проекту землеустрою на ділянці (вул. Грабовського, 11). Відповідне рішення 7 червня ухвалили під час сесії Львівської міської ради, коли «за» проголосувало 46 депутатів.

Як йдеться у проекті рішення, земельною ділянкою площею 0,3098 га на вул. Грабовського, 11 користувався приватний підприємець Андрій Яровий. Із його згоди тепер цю ділянку передали в оренду на 10 років ТзОВ «Сучасне місто» для обслуговування автостоянки за рахунок земель промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення.

Водночас ТзОВ «Сучасне місто» дозволили змінити цільове призначення згаданої ділянки, перевівши землі промисловості у землі житлової та громадської забудови. Відтак на вул. Грабовського, 11, яка входить у територію львівської Цитаделі (пам’ятка архітектури національного значення), згодом планують будувати житло.

Зазначимо, що комплекс львівської Цитаделі збудований у 1850-х роках. Він є пам’яткою архітектури національного значення (номер 130026-Н) з 2012 року. У період Другої світової війни на цій території функціонував концентраційний табір для військовополонених Шталаг-328.

Директор Наукового центру іудаїки та єврейського мистецтва ім. Ф. Петрякової обурений станом ситуації та запевняє, що будувати на цій території категорично заборонено.

Мейлах Шейхет стверджує: «В таборі загинули 144000 військовополонених з 290000 ув'язнених військовополонених європейських країн антигітлерівської коаліції і також громадяни США. На території залишились численні місця масових поховань і попелу від спалювання тіл розстріляних і навмисно інфікованих тифом померлих військовополонених. Територію досліджували британські неінвазивні археологи, які підтвердили наявність масових людських поховань. Наша організація має їхній звіт. На відповідальності Львівської адміністрації незаконні приватизації споруд Цитаделі, готель та ресторан "Цитадель Інн" у Вежі Смерті, де загинуло 20000 євреїв і де задокументовані написи кров'ю на стінах. В'язні в цій Вежі Смерті утримувались голими взимку та без харчування. Під час будівництва ресторану вантажівками вивозились людські останки і скидались невідомо де понині. Звернення до Львівської обласної адміністрації залишилось без відповіді по сьогоднішній день.

Концтабір Цитадель - Шталаг-328 є також прикладом підтримки в'язнів організацією наражаючих себе на смертельну небезпеку українських жінок Львова.

Важливо міській раді відкликати своє рішення щодо забудови Цитаделі та всі інші рішення такого змісту щодо національної памятки, адже ця ухвала міської ради Львова - явний приклад нелегітимної змови».

Джерело: ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ 

↑Новини↑