Знайдено місце поховання цадика Ребе Давида Тверського із Златополя

07 червня, 2018
Зусиллями Мейлаха Шейхета, Голови Єврейської релігійної громади "Турей Загав" м. Львова встановлено місце поховання великого Праведника.

З глибокою вдячністю до Творця за сприянням місцевої адміністрації Новомиргорода та громади Златополя встановлено місце спочинку видатного Праведника Ребе Давида (Дувідл) Златопільського з династії Чорнобильських хасидів. Нехай пам'ять про Праведника буде благословенна.

Відомо, що раббі Давид Тверський зі Златополя народився приблизно між 1821-1871 рр. (наразі ця інформація достовірно не встановлена) у Чорнобилі. Він був старшим сином раббі Йоханана з Рахмистрівки та Брохи Шейндл зі Століна і онуком раббі Мордехая з Чорнобиля. Відомо, що раббі Давид Тверський одружився на дочці ребе Аарона з Карліна, яку звали Бас-Ціон Ципора Фейга. Довгий час він був рабином Златополя, проте після того як душа його праведного батька покинула цей світ, він переселився до Рахмистрівки і став рабином Рахмистрівки, там він тривалий час проживав разом зі своїми братами Мотеле Мордехаєм Тверським, Менахемом Нохумом Тверським та раббі Зеєвом Тверським. Рабинський суд, який очолював раббі Давид Тверський, знаходився у Златополі. Раббі Давид зі Златополя, за даними різноманітних архівів, є автором великої кількості творів релігійного характеру, але, на жаль, через Голокост вони не вціліли, принаймні, будь-які відомості про ці праці відсутні. Раббі Давид зі Златополя справедливо визнаний Праведником свого покоління. Життя Праведника обірвалося у день 28 грудня 1914 р., що припало на 11 тевета.

Експедиція Наукового центру іудаїки та єврейського мистецтва ім. Ф. Петрякової на чолі з директором Наукового центру Мейлахом Шейхетом в місто Златопіль (нині об'єднане з Новомиргородом) разом з духовними послідовниками встановила правильними результати попередньо проведених Науковим центром досліджень стосовно місця розташування поховання великого цадика. А це означає, що відкрилась ще одна з багатьох сторінок видатної та унікальної духовної та традиційної історії євреїв в Україні.

↑Новини↑