Міськрада Львова втратила право власності на "Простір Синагог"

05 червня, 2018
Відповідне рішення ухвалив Верховний суд України.

Рішенням від 23 травня 2018 року Верховний суд України вирішив скасувати право власності Львівської міськради на Простір Синагог. Позивачами у справі виступили Об'єднання комітетів для євреїв колишнього Радянського Союзу та Представництво Американського Об'єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу в Україні. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив директор Представництва Мейлах Шейхет.

«Це повне скасування незаконно встановленого Львівською міською радою права власності на руїни історичної культової споруди юдеїв Львова – руїн синагоги "Турей Загав”. Саме завдяки незаконній дії ЛМР створено зловмисний меморіал на юдейській святині під назвою Простір Синагог із намаганням цим увічнити жорстоку деструкцію святинь Львова німецькими нацистами і продовження цієї деструкції сучасною адміністрацією».

За його словами, юдейська традиція не передбачає створення меморіалів на святих місцях. У дописі він також зауважує, що на цій території щодня знаходять сміття та вандальні написи.

«Щоранку з цієї святої території вивозять міхи з пустими пляшками від алкоголю, на стінах із впертою запланованою періодичністю з'являються антисемітські написи», – пише він.

Директорка юридичного департаменту ЛМР Гелена Пайонкевич розповіла, що раніше територія Простору Синагог не була закріплена за жодною особою чи структурою. Через це ЛМР оформила право власності на руїни на себе.

«Об'єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу звернулося до суду з поданням про скасування права власності. Тепер фактично в нас немає власника залишків цих споруд. Ми віримо, що все залишиться як є, подивимося, яким чином буде діяти Комітет євреїв бувшого Радянського союзу», – сказала вона.

 Джерело: ТВОЄ МІСТО

↑Новини↑