У Дрогобичі розпочався Міжнародний фестиваль імені єврейського художника Бруно Шульца

01 червня, 2018
1 червня 2018 року в Дрогобичі почався VIII Міжнародний Фестиваль Бруно Шульца (1892-1942), єврейського художника та письменника.

1 червня 2018 року в Дрогобичі почався VIII Міжнародний Фестиваль, присвячений творчості єврейського художника та письменника Бруно Шульца (1892-1942).

Традиційно у його рідному Дрогобичі пройде чимало літературних, театральних та мистецьких подій, інспірованих творчістю Шульца. Цього року фестиваль у Дрогобичі мав своєрідний львівський пролог.

30 травня у Львівській національній галереї мистецтв ім. Бориса Возницького відкрилась виставка «Бруно Шульц серед митців свого часу» з фондів галереї.

Бруно Шульц за життя брав участь у багатьох виставках, чотири з котрих відбулись у Львові. На матеріалах цих прижиттєвих виставок і побудована концепція виставки сучасної, завдання котрої – показати художню творчість Шульца в контексті львівського мистецького життя 1920-1930-х років, повідомляють організатори виставки.

Для експозиції виставки зі збірки музею були відібрані роботи понад 30 художників, поряд з якими Бруно Шульц виставлявся у 1922, 1930, 1935 та 1940 роках. Серед них: Казимір Сіхульський, Леон Вичулковський, Станіслав Виспянський, Ерно Ерб, Яків Глазнер, Юзефа Кратохвиля-Відимська, Леопольд Левицький, Владислав Лям, Владислав Скочиляс, Іван Труш, Марцін Кіц, Ярослава Музика, Олена Кульчицька, Анджей Пронашко, Роман Сельський, Людвік Ліллє, Михайло Осінчук та інші. Виставку можна буде оглянути до 1 серпня.

Щодо самого фестивалю, то він пройде у Дрогобичі з 1 до 7 червня. Інавґураційні лекції виголосять: Адам Заґаєвський, один з найвідоміших польських поетів, прозаїк та есеїст; Сйон, ісландський поет і прозаїк. Серед літературних подій - презентація нового роману Юрія Андруховича, презентація нової поетичної збірки «Дрогобич» Сергія Жадана та інші літературні зустрічі.

 Джерело: ZAXID –NET

↑Новини↑