В Вінниці відкрили пам'ятну дошку єврею, котрий воював за УНР

13 грудня, 2017
Дошку сотнику Семену Якерсону встановили на фасаді Вінницького торгово-економічного інституту.
У Вінниці 6 грудня відкрили меморіальну дошку сотнику Армії Української Народної Республіки Семену Якерсону.

Табличку встановили на фасаді Вінницького торгово-економічного інституту на вулиці Соборній, 87. Відкриття приурочили до трьох дат: 120-річчя народження Якерсона, 100-річчя української революції та Дня українських Збройних сил.

«Нам чомусь здається, що УНР в перший період того часу - це суто сприйняття українців як політичної нації. Але політична нація виключає поняття національності як такої. А Якерсон, який був вінничанином з російськомовної родини єврейського походження, офіцером УНР - це було взагалі нереальним в специфіці Російської імперії», - зазначив голова Центру історії Вінниці Олександр Федоришин.

Якерсон жив недалеко від будівлі інституту, де встановили дошку, на вулиці Шиповича. Будинок, в якому він жив, не зберігся.

Семен Якерсон служив в ряді військових підрозділів: Одеській гайдамацькій бригаді, Першому полку імені Винниченка, Третій залізній дивізії і Першій кулеметній дивізії. Сам він визначав себе українцем за національністю і іудеєм за віросповіданням. Він загинув в Празькому гетто в 1944 році.
 
Джерело: Jewish News 

↑Новини↑