Велику синагогу Будапешта визнали частиною європейської культурної спадщини

11 грудня, 2017
Велика синагога Будапешта, найбільший єврейський молитовний будинок Європи, отримає знак «Європейська спадщина».
Присвоєння цього знаку означає визнання того факту, що пам'ятка є частиною загальноєвропейської культури і перебуває під особливою охороною Європейського Союзу. В даний час в списку зі статусом «Європейської Спадщини» 38 пам'яток, в тому числі два колишні нацистські концтабори - Вестерборк в Нідерландах і Найцвелер на кордоні між Францією і Німеччиною.

Велика синагога Будапешта була побудована в 1850-х роках в єврейському кварталі Пешта. Приміщення синагоги було розраховане на 3000 вірян. В даний час синагога використовується для релігійних цілей тільки влітку, взимку молитви проходять в сусідній невеликій будівлі. Під час Другої світової війни район навколо молитовного дому був перетворений в єврейське гетто. У внутрішньому дворі синагоги знаходиться братська могила, в якій взимку 1944 року було поховано близько 2300 осіб. У синагозі також встановлено символічний надгробок Праведнику народів світу Раулю Валленбергу, який рятував угорських євреїв і чиє місце поховання досі невідоме.

Знак «Європейська спадщина» заснований Європейським Союзом для визнання пам'яток, що мають велике значення для європейської історії і культури, що виражають ідею європейської інтеграції. З 2013 року в Брюсселі Європейська комісія щорічно проводить урочисту церемонію нагородження. У квітні цього року Знак «Європейська спадщина» було присвоєно дев'яти історичним пам'яткам.
 
Джерело: jewish.ru 
↑Новини↑