У відкритому доступі величезна колекція єврейських манускриптів

24 листопада, 2017
Національною Британською бібліотекою оцифровано понад 1300 старовинних єврейських манускриптів.
Національна Британська бібліотека оцифрувала і виклала у відкритий доступ на своєму сайті 1 300 єврейських рукописів - від стародавніх сувоїв Тори до теологічних і наукових трактатів. 

Колекція доступна на двох мовах: на івриті і англійською. Цифрові копії деяких книг супроводжуються науковими статтями, написаними спеціально для цього проекту. У них розповідається про мистецтво книжкових ілюстрацій, іудаїзм, Каббалу і інших теми.

Серед книг з колекції бібліотеки - мавританська агада з Іспанії XIII століття, ілюстрований Кодекс Маймоніда з Португалії XV століття і Лісабонський ТаНаХ 1482 року, створений за 14 років до вигнання іудеїв з Португалії.

Британська бібліотека також виклала фотографії прикрашених вишивкою чохлів для Тори і відео, на яких зображений процес оцифрування тендітних древніх книг.

Всього в колекції Британської бібліотеки зберігається близько трьох тисяч єврейських манускриптів, які співробітники продовжують оцифровувати. Сайт бібліотеки щорічно відвідують близько десяти мільйонів чоловік.
 
Джерело: The Times of Israel
↑Новини↑