Єврейська громада Львова вимагає спростування інформації, поширеної депутатом Львівської міської ради

21 листопада, 2017
На сайті zik.ua депутат Львівської міської ради Валерій Веремчук зазначив, що «Представництво завдало збитків бюджету Львова на 100 млн. грн».

16 листопада на сайті zik.ua у статті «Депутати Львова дозволили встановити межі ділянки, щоб закінчити готель на вул. Федорова», депутат ЛМР Валерій Веремчук зазначив, що Представництво завдало збитків бюджету Львова на 100 млн. грн». Представництво Американського об'єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу заперечує такі обставини та надає спростування цим твердженням.

Текст звернення подаємо повністю.

«З 2005 по 2007 роки Львівською міською радою приймались ухвали, наслідком яких, стало надання земельних ділянок по вул. Федорова 23-28 ТзОВ «Українські інвестиційні системи» під забудову готелю.

Об’єднання Комітетів для Євреїв Колишнього Радянського Союзу та Представництво Американського об'єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу оскаржили ці рішення, адже Львівська міська рада розпорядилась земельними ділянками державної власності які, відповідно до містобудівних та історико - містобудівних обґрунтувань, наукових та архівних документів, розташовані в історичному середмісті, в межах ансамблю історичного центру м. Львова, в межах Державного історико-архітектурного заповідника, який включено в список об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО, що належить до компетенції Кабінету Міністрів України і водночас є пам’яткою Національного та Світового значення.

Більше того, з 2006р. ЛКП «Археологічно-архітектурна служба м. Львова» та НДЦ «Рятівна археологічна служба» на цих землях проводились археологічні дослідження на кошти гранту посла США. Представництвом замовлено, а ДП «Укразахідпроектреставрація» розроблено Програму регенерації колишньої міської юдейської дільниці Львова (вул. Федорова – Арсенальська – Староєврейська – Бр. Рогатинців) також за кошти гранту посла США. Окрім того, є витяг з протоколу Науково-методичної ради Міністерства культури України, з питань охорони культурної спадщини від 12. 04. 2013 р. І про це ЛМР було достеменно відомо.

У 2014 році рішеннями судів усі ці ухвали визнано недійсними та скасовано, оскільки ЛМР не вправі була приймати такі рішення.

За той час, поки тривали суди щодо законності ухвал ЛМР, 27.12.2012 року Галицька районна адміністрація Львівської міської ради звернулася до господарського суду з позовом про зобов'язання ТзОВ «Українські інвестиційні системи» провести протиаварійні роботи на земельній ділянці за адресою вул.Федорова, 28.

Та під виглядом протиаварійних робіт ТзОВ «Українські інвестиційні системи» «під наглядом ЛМР і її структурних підрозділів» почали будівництво готелю, а саме звели фундамент, який тепер назвали «незавершеним будівництвом». Те, що так зване «незавершене будівництво» є незаконним, так само встановлено рішеннями судів.

Відповідно, забудівельник ТзОВ «Українські інвестиційні системи», з метою повернення витрачених ним коштів також звернувся до Київського господарського суду.

В постанові Київського апеляційного господарського суду від 29.10.2015 у справі № 910/28297/14 зазначено наступне:

Стягнути з Львівської міської ради на користь ТзОВ «Українські інвестиційні системи» 59821376 (п'ятдесят дев'ять мільйонів вісімсот двадцять одну тисячу триста сімдесят шість) гривні 61 коп.

Стягнути солідарно з Львівської міської ради та Управління комунальної власності департаменту економічної політики Львівської міської ради на користь ТзОВ «Українські інвестиційні системи» 12012263 (дванадцять мільйонів дванадцять тисяч двісті шістдесят три) гривні 45 коп.

Стягнути з Львівської міської ради на користь ТзОВ «Українські інвестиційні системи» 37453 (тридцять сім тисяч чотириста п'ятдесят три) гривні 50 коп. судового збору за подання апеляційної скарги.

Стягнути з Управлінням комунальної власності департаменту економічної політики Львівської міської ради на користь ТзОВ «Українські інвестиційні системи» 37453 (тридцять сім тисяч чотириста п'ятдесят три) гривні 50 коп. судового збору за подання апеляційної скарги.

І, відповідно, відразу в 2016 р., Львівською міською радою кошти було перераховано на р/р ТзОВ «Українські інвестиційні системи» на виконання рішення суду, а виконавче провадження закрито.

Отже, звинувачення депутата ЛМР про те, що «Представництво завдало збитків бюджету Львові на 100 млн. грн», стосується прийняття ЛМР незаконних рішень, які дозволяють розпоряджатись чужим майном, що доведено в ході судового розгляду. Адже, зі слів Валерія Веремчука, виглядає, що, якби Представництво не звернулось до суду, то депутати могли б і надалі приймати незаконні рішення. Фактично, Валерій Веремчук звинувачує Представництво у захисті своїх прав у законний спосіб.

Отже, жодних збитків бюджету міста Львова зі сторони Представництва Американського об'єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу нанесено не було.

З бюджету міста стягнуто кошти за незаконні рішення Львівської міської ради і ці кошти сплачено ТзОВ «Українські інвестиційні системи».

З повним текстом рішень можна ознайомитись на сайті: Єдиний державний реєстр судових рішень, зазначивши номери справ: № 5015/5589/11 та № 910/28297/14».

Джерело: ФОРПОСТ

↑Новини↑