На території Нового єврейського кладовища у Львові також планують побудувати готель

20 листопада, 2017
Львівська міська влада зухвало порушує право похованих спочивати у спокої, проявляючи антисемітизм та неповагу до Прав Людини.

Вищий адміністративний суд всупереч нормам українського та міжнародного матеріального права відмовив нашій організації в позові у відновленні історичних меж Нового єврейського кладовища по вул. Єрошенка (колишня вул. Піліховського, вул. Пелехатого), Основним мотивом судом було взято відсутність внесення цього кладовища в Реєстр об'єктів місцевого історико-культурного значення. Суд не взяв до уваги, що подання в Мінкульт відбулось до прийняття сумнозвісного резонансного законопроекту Комітету культурної спадщини та духовності ВРУ, і тому об'єкт підлягає охороні з моменту виявлення. Це вже буде розглядати Європейський Суд з Прав Людини. 

На жаль, забудовники «Львівської мрії», вирішивши будувати готель за згодою Львівської міської ради не знали, що територія, надана їм міською радою, є за замовчуванням Міською радою похованнями Нового Єврейського кладовища, відтятими Радянською владою, буферною зоною ЮНЕСКО, охоронюваною зоною для поховань Нового єврейського кладовища. 

Львівська міська рада втягнула «Львівську мрію» в незаконний проект будівництва, надавши територію в оренду під будівництво, не забезпечивши дотримання норм матеріального українського та міжнародного права. 

На жаль, суди України потурають Львівській міській раді, демонструючи зневагу як до українських, так і до міжнародних норм матеріального права.

Сага боротьби за повернення гідності і права похованих спочивати в спокої буде продовжуватись на всіх рівнях України і Європейського суду з Прав Людини.

Не зайвим є також відмітити, що таке брутальне відношення до прав похованих спочивати в спокої, відсутність милосердя до похованих відкидає довіру інвесторів і вагомих інвестицій в Україну, залишаючи лише обмежений розвиток суспільства за рахунок позик міжнародних фінансових джерел, яким позики повертаються з бюджету громадян міста і області.

↑Новини↑