Львівська влада нехтує рекомендаціями Ради Європи стосовно єврейських поховань

15 листопада, 2017
В Антверпені розроблено рекомендації Ради Європи, які стосуються охорони та збереження єврейських цвинтарів та братських могил.

На кафедрі правознавства та релігії в Університеті Лувен-ла-Нев у Антверпені Експертом Ради Європи зі Свободи Релігії, професором європейського та міжнародного права Луї-Леоном Крістіансом розроблено проект рекомендації щодо охорони та збереження єврейських цвинтарів та братських могил у Європі.

Створення рекомендацій мотивоване наступними цілями - захистити та зберегти єврейські цвинтарі та братські могили, а також забезпечити непорушність і поважне ставлення до єврейських цвинтарів і братських могил в Європі. Також даний проект законодавства дозволить покращити обізнаність на місцевому, державному та міжнародному рівнях про значення та святість єврейських цвинтарів і братських могил, забезпечити належне ставлення до них, організувати міжнародне співробітництво та взаємодопомогу, підняти рівень усвідомлення громадськістю правової та гуманітарної потреби охороняти та зберігати єврейські цвинтарі та братські могили, що знаходяться під загрозою.

Захист єврейських цвинтарів і братських могил враховує визначення єврейського релігійного закону і повинен бути ухвалений ортодоксальними рабиністичними організаціями, визнаними IAPPJCE (Міжнародним агентством охорони та збереження єврейських цвинтарів в Європі). Також непорушність єврейських цвинтарів і братських могил передбачає повну та незмінну повагу, без права на переміщення останків, прилеглого ґрунту, надгробків та огорожі самого цвинтаря.

Цвинтар, що називається «Дім Вічності» має вимір, який не існує в багатьох інших традиціях. Єврейські цвинтарі мають навіть більш високий статус релігійної святості, ніж синагоги в силу вічності їх існування. Охорона, доступ до єврейських цвинтарів та їх збереження в силу їх статусу святості, наданого їм їх релігійним значенням, є однією з основних частин іудейської віри та підпадають під дію міжнародних гарантій свободи віросповідання (стаття 9 Європейської конвенції про захист прав людини).

Єврейський закон встановлює, що бажанням померлої людини є мати постійне місце вічного спочинку. Вічність існування єврейського поховання не залежить від вибору та не підлягає сумніву.

Такі рекомендації Ради Європи стосовно збереження та охорони єврейських поховань, однак вони зухвало ігноруються представниками львівської місцевої влади, коли мова йде про комерційні інтереси.

↑Новини↑