Знайдено місце поховання раббі Давида Тверського із Златополя

30 червня, 2017
У м. Златополі в результаті археологічних досліджень, проведених Науковим центром іудаїки та єврейського мистецтва ім. Ф. Петрякової, встановлено місце поховання видатного рабина, праведника раббі Давида Тверського.

Минулого тижня експедиція Наукового центру іудаїки та єврейського мистецтва ім. Фаїни Петрякової (керівник - Мейлах Шейхет) в м. Златополі Кіровоградської області (з 1952 р. містечко Златопіль обєдналось з м. Новомиргород) віднайшла місце спочинку видатного рабина, праведника раббі Давида Тверського, нехай память про Праведника буде благословенною, з визначної династії Чорнобильських хасидів.

Відомо, що раббі Давид Тверський зі Златополя народився приблизно між 1821-1871 рр. (наразі ця інформація достовірно не встановлена) у Чорнобилі. Він був старшим сином раббі Йоханана з Рахмистрівки та Брохи Шейндл зі Століна і онуком раббі Мордехая з Чорнобиля. Відомо, що раббі Давид Тверський одружився на дочці ребе Аарона з Карліна, яку звали Бас-Ціон Ципора Фейга. Довгий час він був рабином Златополя, проте після того як душа його праведного батька покинула цей світ, він переселився до Рахмистрівки і став рабином Рахмистрівки, там він тривалий час проживав разом зі своїми братами Мотеле Мордехаєм Тверським, Менахемом Нохумом Тверським та раббі Зеєвом Тверським. Рабинський суд, який очолював раббі Давид Тверський, знаходився у Златополі. Раббі Давид зі Златополя, за даними різноманітних архівів, є автором великої кількості творів релігійного характеру, але, на жаль, через Голокост вони не вціліли, принаймні, будь-які відомості про ці праці відсутні. Раббі Давид зі Златополя справедливо визнаний праведником свого покоління. Життя праведника обірвалося у день 28 грудня 1914 р., що припало на 11 тевета.

Довготривалі дослідження архівних документів їхніми онуками, духовними послідовниками та нашою організацією передували цій знаменній чудовій події, а допомога місцевої адміністрації та української громади була дружньою, сприятливою.

Таким чином, святе місце поховання раббі Давида зі Златополя з Б-жою допомогою вдалося ідентифікувати, згодом будуть відновлені мацеви на похованні, а на йорцайт раббі Давида зі Златополя збиратимуться багато паломників!

Відкрилась ще одна вагома сторінка позитивної історії євреїв в Україні.

↑Новини↑