У Львові відкрили виставку «Історія знищення та порятунку»

27 червня, 2017
Виставка присвячена життю єврейської громади в Дрогобичі та Бориславі до війни і під час Голокосту.
В понеділок, 26 червня, о 17.00 год. у Почесному Консульстві Держави Ізраїль в Західному регіоні України у Львові (вул. Газова, 36/3, вхід навпроти – з вул. Джерельної, 31) відкрили виставку «Історія знищення та порятунку». Виставка висвітлює життя в Дрогобичі та Бориславі до війни і під час Голокосту.
 
Як пояснили організатори події, відвідувачі виставки мають унікальну нагоду довідатись про виняткову участь євреїв у нафтовому бумі, видатних діячів в політичній та соціальній сферах, художників та митців, а також про Голокост у Дрогобичі та Бориславі і рятувальників, які ризикували життям, щоб рятувати інших.

Виставку організували нащадки тих євреїв з Дрогобича, Борислава і прилеглих територій, яким вдалось вижити після Голокосту та Другої світової війни і донести правду про одну з найбільш трагічних сторінок історії ХХ століття. 
 
«До Голокосту в районі Дрогобича проживало 32 000 євреїв. Наприкінці ІІ Світової Війни тільки 400 євреїв вижили в Дрогобичі і 200 в Бориславі. У порятунку євреїв в Дрогобичі та Бориславі брали участь люди виняткової відваги – євреї, німці, поляки та українці, які залишалися людьми в нелюдські часи», - зазначають організатори.
 
Окрім Львова, експозиція побувала у самому Бориславі та Дрогобичі, а також в декількох містах Польщі і Німеччини. В майбутньому історію євреїв Галичини планують показати і в Ізраїлі.  

Джерело: galinfo.com.ua
↑Новини↑