Старе єврейське кладовище у селі Тойкут вдасться зберегти

12 червня, 2017
Чинності набула постанова суду щодо збереження старовинного єврейського кладовища в с.Тойкут Волинської обл.
Набрала юридичну силу Постанова Львівського окружного адміністративного суду щодо збереження старовинного єврейського кладовища в с.Тойкут Волинської обл.

З 2003 року наша організація домагалась від влади Ковельського району припинити діяльність лісопереробного цеху, збудованого на єврейських похованнях.

На єврейському кладовищі спочиває видатний Праведник, раббі Мордехай з Несухоїжі (передвоєнна назва теперішнього с.Тойкут).

Німецькі нацисти спочатку розстріляли єврейську громаду, а потім спалили все село, залишивши українців і поляків без даху на головою. Так це село стало символом спільних страждань наших народів від німецьких окупантів. Так як казали мені мешканці: "з Вас почали, а нами закушували".

Велика вдячність і глибока шана Львівському окружному адміністративному суду, Народному Герою України Юрію Шухевичу за його повсякденну підтримку нашої діяльності, адвокатам Руслані Шумелді та Тетяні Могинській, які професійно, мудро, невтомно, віддано і натхненно виконують святу работу з очищення України від тяжких наслідків тоталітарних режимів, водночас своєю гідністю і поставою повертаючи до життя важливі засади і переконання і повагу до місць поховань, повертають до життя принципи Толерантності до всіх людей корінного населення України. Адже саме завдяки Толерантності уможливилось євреям України створити багатовікову унікальну духовну і культурну спадщину, якою пишається весь Світ, зразки якої прикрашають найкращі музеї Світу. Ця спадщина промовляє своєю незбагненною духовною і мистецькою красою.

Мейлах Шейхет

↑Новини↑