Священику у Литві присвоєно звання Праведника народів світу

06 червня, 2017
У роки Другої світової війни католицький священик Ф. Ерямінас з Купішкіса, ризикуючи своїм життям, врятував Рахель Розенбергайте.
У вівторок, 30 травня, в Купішській прогімназії ім. П. Матульоніса надзвичайний і повноважний посол Держави Ізраїль в Литві Амір Маймон передав родичам католицького священика Феліксаса Ерямінаса (1890- 1962) медаль Праведника народів світу і почесну грамотою. У роки Другої світової війни Ф. Ерямінас, ризикуючи своїм життям, врятував Рахель Розенбергайте.

Завдяки турботі священика, Регіна (Рахель) пережила Голокост, вступила до медучилища. Отримавши спеціальність акушерки, працювала в пологовому відділенні лікарні св. Йокубаса, з 1962 р. - у Вільнюській жіночій консультації. Р. Розенбергайте вийшла заміж за Ц. Штеймана, народила двох дочок - Ліну і Авіву, які після відновлення незалежності Литви репатріювалися в Ізраїль.

Праведники Народів світу - почесне звання, що привласнюється Ізраїльським інститутом катастрофи і героїзму національного меморіалу Катастрофи «Яд Вашем», з видачею почесного диплома та іменної медалі.

Згідно з ізраїльським Законом про Пам'ять Катастрофи, неєвреям, які рятували євреїв у роки нацистської окупації Європи, Катастрофи (Шоа), ризикуючи при цьому власним життям, присуджується дане звання з видачею почесного сертифікату (диплома) та іменної медалі про присвоєння.

Станом на 1 січня 2017 року Інститут Катастрофи і героїзму «Яд Вашем» визнав Праведниками Миру 891 громадянина Литви, серед них 159 священнослужителів.
 
Джерело: Евроазиатский Еврейский Конгресс
↑Новини↑