Зустріч «Художник під час революції і громадянської війни»

02 червня, 2017
8 червня 2017 року Вільна Академія Змін запрошує на зустріч художників Олександра Ройтбурда і Матвія Вайсберга.
Революції та війни змінюють у житті людей та суспільства багато. Найчастіше радикально. Соціальні процеси та зміни зачіпають також художників. Через свою творчість художник висловлює своє ставлення до подій. Однак часто буває, що художники залишаються «по різні сторони барикад», а мистецтво стає важелем впливу на суспільство у руках тих чи інших політичних сил, як це було, наприклад, після подій 1917 року. Україна сьогодні проходить свою революцію та свою війну, а українські художники є учасниками цього...
 
Учасники зустрічі спробують відповісти на актуальні питання:

- як змінюється творчість художника під впливом радикальних змін у суспільстві, як художник реагує на події і як змінюється його творчість?

- чи дійсно можливо вплив художника на суспільство, і чи змінює художник революційний соціум?

Ройтбурд Олександр Олександр - один з найуспішніших українських художників. Творчість Олександра Ройтбурда охоплює майже всі види сучасного мистецтва: живопис, відео, графіку, інсталяцію та перфоманс. Один із засновників українського постмодернізму. З кінця 80-х років активно розвиває сучасне мистецтво в Одесі, Києві, роботи виставляються в Європі і США. Учасник і куратор понад ста виставок і мистецьких проектів. Роботи Ройтбурда знаходяться в Національному художньому музеї, «ПінчукАртЦентрі», нью-йоркському МоМА. Активний учасник подій на Майдані.

Матвій Вайсберг - відомий український живописець, графік, художник книги. Брав участь у численних виставках в Україні та за її межами. Твори Матвія Вайсберга знаходяться в музеях та приватних колекціях України, Італії, Німеччини, США, Великобританії, Ізраїлю, Литви та інших країн. Ілюстрував книги Шолом-Алейхема, Бабеля, Юнга, Достоєвського. В період з 28. 01. 2014 по 08. 03. 2014 зробив відому художню серію «Стіна» (28 картин) на основі подій на Майдані, свідком і учасником яких був сам автор. Художник зізнається, що писав картини під час перемир'я на Майдані. Серія була показана в Києві, Дніпрі, Лондоні, Варшаві, Берліні, Нью-Йорку і Тбілісі. У 2015 році разом з Олексієм Белюсенко провів майстер-клас з живопису та декорування деревини для дітей переселенців і дітей бійців АТО.
 
Зустріч відбудеться 8 червня о 19.30 в ART HUB за адресою м. Київ, вул. Б. Хмельницкого, 8/16. Вхід за попередньою реєстрацією.
 
Джерело: Facebook 
↑Новини↑