Львівська міська влада маніпулює законодавством України

02 червня, 2017
Мейлах Шейхет про рішення суду по «Простору синагог».
«Це є дуже добре, тому що міська рада вчинила незаконний акт. І це є ще одна ознака їх маніпулювання законодавством України», - так прокоментував рішення суду про визнання недійсною ухвали Львівської міської ради №522 «Про питання захисту права власності територіальної громади м. Львова» в частині власності території на Федорова, 27, Мейлах Шейхет, - керівник релігійної громади «Турей Загав», директор Центру дослідження юдаїки і благодійної організації «Єврейське відродження», директор Американо-українського бюро з прав людини та верховенства права, член Американської єврейської правозахисної організації (UCSJ).

«Такі суперечливі дії підривають авторитет держави, не тільки міста Львова. Зробивши цей «простір синагог» і меморіал на сакральній території, вони виступили проти пам’яті про всесвітньо відому синагогу і видатних рабинів та інших синагог, оскільки подали недобрий приклад до збереження інших святих єврейського народу в Україні; міська влада подала приклад проти порозуміння між євреями і українцями. Бо це все не направлено на відродження автентичності єврейської святині і пам’яті про яскраву позитивну духовну і історико-культурну спадщину євреїв в Україні . А тому опосередковано свідчить про зневагу з боку влади до прагнень нащадків тої святості, яка тут посіла навічно. На сьогодні, маємо яскравий контраст того, як відноситься міська влада і як відносяться львів’яни, з боку українців, я відчуваю велику підтримку і пошану», - зазначив Мейлах Шейхет.

За словами директора Центру дослідження юдаїки, міська влада навіть надіслала листа про те, що тепер ця територія – не святиня, а архітектурні залишки. «Ми отримали листа від міського голови, що це більше не наша святиня, що ми не маємо права до неї приходити як до святині, що це є лише архітектурні залишки, - розповів Мейлах Шейхет. -  На цій території Центр міської історії Центрально-Східної Європи вирішив зробити меморіал. Але євреї не роблять меморіал на святому місці Віри. Наша Віра живе. Цей меморіал є наругою над Вірою. Яке відношення меморіал має до Віри? Крім того, тут використали вислови людей, які, фактично, не були прихожанами цієї синагоги або не віруючими. І їхні вислови не відносяться до цього святого місця. Це просто загальні спогади, які ще й витлумачені неправильно. Для прикладу, взяли слова, що «Зранку та ввечері пройшли маршем по місту колони в’язнів з жовтими латками на роботу і з роботи. Вони йшли мовчки, пригнічені горем і мукою, приглядалися до них кращі люди. Арійці. Поляки і українці» -  Курт Левін. Невідомо, чи він це говорив і звідки ці слова взяли. А вони таке подали. Коли ми подали в суд, слова «українці і поляки» забрали. А якби ми скандал не підняли? А це місце, яке відвідує багато людей. Я був дуже обурений, бо для мене важливо, що було порозуміння між нашими народами, порозуміння починається з розуміння спільного ворога – це була німецька нацистська ідеологія, яка створила вкрай негативний образ євреїв і враження про них, принизила людську гідність і привнесла жорстоку ненависть і антисемитизм. Саме німецька нацистська ідеологія вчинила і оркеструвала  нечуване в історії вбивство понад 6  мільйонів євреїв тільки за те, що ними народились. Якби не німецька нацистська ідеологія, Голокост в Україні чи в Польщі би не стався».

Мейлах Шейхет розповів, що зараз громада чекатиме, щоби цю територію внесли в реєстр пам’яток національного значення. Щоправда, за його словами, невідомо, скільки доведеться чекати такого рішення, бо «документи у Міністерстві культури лежать роками, а поки вони не розглядаються, нищиться культурна спадщина, яку, у багатьох випадках, відновити уже неможливо».

«Ця синагога була збудована 430 років тому. Вона була уможливлена Толерантністю. Це є свідченням гармонії у відносинах того часу. І зараз, у 21 столітті, ми маємо за неї воювати. Хіба це не абсурд? Ця територія мала би бути збережена автентичною. Так, як це передбачено Міжнародною конвенцією про збереження культурної спадщини, Асамблеєю ЮНЕСКО. І тоді ця минувшина, така вагома окраса нашої спільної історії, привернула би дуже багато туристів. А те, що зробили… На це місце ніхто не приїде, тому що це щось незрозуміле, це є прогулянковий парк з політичним підтекстом від авторів», - зазначив Мейлах Шейхет.
 
Нагадаємо, руїни синагоги «Золота Роза» на вулиці Федорова, 27, де сьогодні створено  «Простір синагог», згідно з рішенням суду більше не належать Львівській міській раді. Господарський суд Львівської області, згідно з рішенням, оприлюдненим 11 травня 2017 року в Єдиному державному реєстрі судових рішень, визнав недійсною ухвалу Львівської міської ради №522 «Про питання захисту права власності територіальної громади м. Львова» в частині власності території на Федорова, 27. Суд задовольнив відповідний позов трьох організації: «Об’єднання Комітетів для Євреїв Колишнього Радянського Союзу (Вашингтон, США), «Представництва Американського Об’єднання Комітетів для Євреїв Бувшого Радянського Союзу (Львів) та Єврейської релігійної громади «Турей Загав» (Львів). 
 
Джерело: ФОРПОСТ
↑Новини↑