Історичний Львів «тоне» у скандальних забудовах

29 травня, 2017
У Львові справжня пошесть незаконних забудов. Ця епідемія продовжує ширитися через відсутність ліків, тобто – управи. Жодну новобудову, де виявлялися порушення, не було знесено. Так і нищиться архітектурне обличчя нашого міста…
26 травня відбулась зустріч громадських діячів Львові з пані Тамарою Мазур - заступником Міністра культури України та Олександром Єпіфановим - начальником Управління охорони культурної спадщини України. Це перша такого роду зустріч після зустрічей з колишніми очільниками Михайлом Кулиняком та Андрієм Вінграновським. Насамперед важливо подякувати Тамарі Мазур та Олександру Єпіфанову за вкрай важливу зустріч, сподівання того, що громадськість була почута, і висловити сподівання на докорінні зміни в бездіяльності Міністерства, торування шляхів в подоланні недоліків, висловлених громадськими діячами, далеко не всіх через брак часу.
 
В поясненнях пані Тамари Мазур не було вибачення за драматичну ситуацію у Львові зі збереження історико-культурної спадщини, але було доволі вільного трактування законів України на свій лад і вправності щодо відволікання уваги громадськості від відповідальності Мінкульту попри повну Конституцією і законодавчо забезепечену відповідальність Мінкульту за всі негаразди зі збереженням історико-культурної спадщини, небажання користуватися існуючою адміністративною гілкою влади, аби не викликати на себе вогонь з боку забудовників, безвідповідального трактування на свій лад запропонованих та чомусь підтриманих Мінкультом нелегітимних пропозицій щодо змін до закону «Про охорону культурної спадщини», які, якби були введені, продовжили би руйнування історико-культурної спадщини до нестями. Остання пропозиція щодо змін до Закону «Про охорону культурної спадщини» від 25. 05. 2017 р. - це так само завуальована спроба вдіяти на свій інтерес всупереч інтересам України.

Завдячуючи Народному Депутату Юрію Шухевичу ця спроба лоббі і Мінкульту призупинена. Юристи працюють зараз над тим, щоб вкотре розкрити завуальовану схему лоббістів, направлену на звільнення від суворості в збереженні історико-культурної спадщини. Пані Тамара Мазур, Олександр Єпіфанов не пообіцяли взяти до уваги всі зауваження громадськості, аби покращити ситуацію, залишивши сумну ситуацію до рівня неможливого вирішення всіх питань через відсутність дотримання норм матеріального права і Міжнародних Угод України. Велика пошана громадськості Львова, яка на зустрічі продемонструвала єдиний фронт боротьби попри бездіяльності Міністерства Культури як центрального органу влади в сфері - відповідального як перед народом України так і перед світовою спільнотою.

Міністерство Культури як важливий орган лоббісти незаконних забудов намагались взагалі ліквідувати, просуваючи відповідний закон в Верховній Раді в 2015 році, але завдяки народному депутату Ю. Шухевичу та громадськості ці спроби були зупинені. Міністерство Культури є надзвичайно важливим центральним органом влади, має працювати відповідно до збереження авторитету Держави України, Президент України, Кабінет Міністрів та громадськість повинні заставити Мінкульт належно працювати в інтересах України та збереження її фантастичної історико-культурної спадщини.

 

Мейлах Шейхет, директор Наукового центру іудаїки та єврейського мистецтва ім. Ф. Петрякової, директор БО «Єврейське відродження», голова Єврейської релігійної громади «Турей Загав» м. Львова.
↑Новини↑