Євреї України на Книжковому арсеналі-2017

28 квітня, 2017
17-21 травня 2017 року в Мистецькому Арсеналі відбудеться VII Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал».
У центрі уваги фестивалю - культурна модернізація, самоосвіта і популяризація читання. «Книжковий Арсенал» розглядає книгу не тільки як інтелектуальний продукт і атрибут сучасного стилю життя, але і як сферу для інновацій, активно взаємодіє з іншими креативними індустріями», - наголошується в повідомленні організаторів фестивалю.

Як відомо, в 2016 році фестиваль відвідало понад 93 тисяч осіб, що стало своєрідним рекордом за кількістю в заходах книжкової та літературної сфери в Україні. Цього року Книжковий Арсенал представив розширену міжнародну секцію ярмарки і сцену «Кафе Європа».

За шість років на Книжковому Арсеналі побувало понад 300 видатних письменників, художників, інтелектуалів з 25 країн світу. Серед них - автори світових бестселерів, професори Сорбонни і Гарварда, Королівської арт-академії в Лондоні.

На фестивалі анонсували участь понад 50 відомих письменників, літературних діячів і митців з США, Канади, Великобританії, Японії, Швейцарії, Норвегії, Швеції, Німеччини, Франції, Польщі, Латвії, Чехії, Грузії, Бельгії, Румунії та інших країн. Цього року «Книжковий Арсенал» започатковує традицію запрошення в Україну великих світових літературних фестивалів. Першим гостем в рамках цієї програми стане Бірмінгемський літературний фестиваль (з ініціативи Британської Ради в Україні).

У програмі фестивалю кілька заходів в рамках програм «Я - Інший в дзеркалі» і вже традиційної серії діалогів «Обмін речовин», в яких візьмуть участь єврейські лідери та інтелектуали України.

8 травня, 14.00 - 14.45

Круглий стіл «Євреї України. Від смерті до життя». Організатор - видавництво «Laurus». Учасники: Наталя Федущак, Ірина Славінська, Оксана Форостина, Леонід Фінберг та Віталій Нахманович.

19 травня, 15.00 - 15.45

«Самі собі (не) чужі. Українці і євреї». Йосиф Зісельса з приводу виходу в світ його книги. Організатор: видавництво «Дух і Літера». Спецпроект Ірини Славінської «Я - Інший в дзеркалі».

 21 травня, 18:00 - 18:45
 
«Обмін речовин». Йосиф Зісельс і Вахтанг Кіпіані говорять про національні громади під час модернізації України». Спецпроект Ірини Славінської.

Повідомляємо також, що обговорення книги відомого історика, експерта з проблем антисемітизму і ксенофобії в Росії і Україні, керівника групи «Аналітика» Євроазіатського єврейського конгресу і Групи моніторингу прав нацменшин Конгресу національних громад України В'ячеслава Лихачова «Від Майдану направо: Революція, війна і ультраправі в Україны (2013-2016)» відбудеться 21 травня, 18:30 - 20:00. Учасники: В'ячеслав Лихачов, Максим Буткевич, Сергій Гирик, Анна Гриценко, Андреас Умланд. Організатор: видавництво «Критика».

Джерело: Євроазіатський єврейський конгрес

↑Новини↑