Твори мистецтва, вилучені у євреїв нацистами, можуть виявитися у швейцарському музеї

28 квітня, 2017
У майбутній колекції музею представлять близько 200 творів мистецтва.
Швейцарський музей Kunstmuseum в Берні розраховує отримати близько 200 творів мистецтва з колекції німецького колекціонера Корнеліуса Гурлітта - володаря підпільної колекції, походження якої пов'язано з нацистськими конфіскаціями в роки жахіть Голокосту.

Нагадаємо, що в листопаді 2013 року Аугсбурзька прокуратура (Баварія, Німеччина) вилучила у Корнеліуса Гурлітта близько 1400 творів мистецтва, викрадених нацистами, з якими в 1930-1940 рр. минулого століття співпрацював батько покійного. І 79 з цих робіт, викрадених в тому числі з колекцій єврейських сімей в 1933-1945 рр., представлені на спеціалізованому сайті Lost Art.

У травні 2014 року Бернський музей образотворчих мистецтв Kunstmuseum оголосив, що він є єдиним спадкоємцем колекції шедеврів світового живопису, що належить Корнеліусу Гурлітту. У заяві, опублікованій керівництвом музею, йдеться, що ця новина приголомшила їх «як грім серед ясного неба». Вони усвідомлюють відповідальність за долю великих творів мистецтва, які є відтепер їх надбанням, і мають намір ретельно вивчити всі питання «юридичного та етичного характеру», які виникли.

Представник музею образотворчого мистецтва Kunstmuseum Марія-Тереза Кано заявила, що в червні очікує передачі в музей більш ніж 1000 робіт найбільших художників, включаючи Моне, Пікассо і Ренуара, виявлених представниками німецької влади у помешканні Корнеліуса Гурлітта за кілька місяців до його смерті в 2014 році.

Раніше уряд Німеччини і музей оголосили, що предмети мистецтва, які були вилучені у євреїв нацистами і потрапили в колекцію Гурлітта, будуть повернуті спадкоємцям єврейських власників.

Згідно з постановою німецького суду, полотна можуть бути передані в музей Берна, як того вимагає його заповіт.

Тим часом нагадаємо, що Президент Всесвітнього єврейського конгресу Рональд Лаудер застеріг Музей мистецтв Берна від прийняття спадщини колекціонера Корнеліуса Гурлітта. «Якщо Музей мистецтв Берна прийме цю колекцію, на нього обвалиться лавина судових процесів», - заявив Лаудер. Він попередив також, що подібне рішення «відкриє скриньку Пандори».
 
Джерело: Євроазіатський єврейський конгрес 
↑Новини↑