«Подорож» Іди Фінк презентують в містах України

24 квітня, 2017
У шести містах України з 18 по 28 квітня представлять книгу Іди Фінк «Подорож», присвячену Голокосту в Україні.
Зустрічі пройдуть за участю перекладачки книги, редактора польського інформаційного порталу Culture.pl Наталії Римської.

Історія Іди Фінк могла би бути документальною, але є вона такою чи ні - це нічого не змінює для книги. Йдеться про типову єврейському подорожі на межі життя і смерті в роки Другої світової - подорож позачасову, але водночас детально конкретизировану. Однак ця типовість - жахлива, бо представлена беземоційною розповіддю однієї з дівчат-сестер, які, переживши дивовижні і виснажливі перипетії арештів, примусових робіт, маскувань, переслідувань і втеч в нацистській Німеччині, все-таки витримали і вижили.

«Про Іду Фінк я дізналася від відомого перекладача і керівника польського ПЕН-клубу Адама Поморського, - сказала перекладачка книги Наталія Римська. - Мене просто вразив стиль оповіді письменниці - стиснений, наче пружина. За словами самого автора, це - «писання пошепки». Слово «Голокост» в повісті «Подорож» не зустрічається жодного разу, проте ця історія балансування на невидимій межі життя і смерті двох сестер зі Збаража є його найдокладнішим документом».

Фінк практично не дає оцінок персонажам, які з'являються на сторінках книги і в долях головних героїнь, - жорна ще досить свіжої історії роблять це замість неї.  А проте, попри тривожний початок і хід подій, авторка все ж робить щасливим закінчення. І в цьому її неймовірна сила - дати читачу можливість переосмислити власне життя.

Презентації вже відбулися у Львові (18 квітня) та Бучачі (23 квітня). 24 квітня зустріч з читачами відбудеться в Чорткові - 15:00, у Центральній районній бібліотеці (читальний зал, вул. Зелена, 1), 26 квітня в Збаражі - 15:00 в Органному залі Замкового палацу. 27 квітня в Тернополі - 15:00, в Обласній науковій бібліотеці (вул. Шевченка, 15), 28 квітня в Києві - 18:30, у книгарні «Є» (вул. Лисенка, 3).
 
Джерело: Видавництво Старого Лева 

↑Новини↑