Семінар «Перлини мови і культури ідиш»

24 квітня, 2017
Семінар відбувся 12-14 квітня 2017 року у Криворізькому державному педагогічному університеті та Криворізькому економічному інституті КНЕУ ім. Вадима Гетьмана.
Викладачка магістерської програми з юдаїки в НаУКМА, науковий співробітник відділу фонду юдаїки Національної бібліотеки України ім. В. Вернадського Тетяна Батанова прочитала лекції на міжнародному науково-освітньому семінарі «Перлини мови і культури ідиш».

Семінар відбувся 12-14 квітня 2017 року в Криворізькому державному педагогічному університеті та Криворізькому економічному інституті КНЕУ ім. Вадима Гетьмана. Організаторами заходу стали Міжнародний центр мови і культури ідиш Всесвітнього єврейського конгресу (Вільнюс, Литва), а також громадська організація «Кетер» і Музей культури єврейського народу і історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» (Кривий Ріг).

Крім Тетяни Батанової, лекції читали інші дослідники мови ідиш: доктор-літературознавець, завідувач кафедри ідиш в Міжнародному педагогічному коледжі «Левінскі» (Тель-Авів, Ізраїль), академічний директор Міжнародного центру мови і культури ідиш Мордехай Юшковський, а також директор криворізького Музею культури єврейського народу і історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» Світлана Піддубна.

Учасники семінару мали можливість дізнатися про спільну історію мови ідиш, культуру та історію єврейства Центрально-Східної Європи, про цікаві сторінки історії України: про культуру ідиш на карті України, хасидизм, зародження і розквіт сучасної літератури на мові ідиш в Україні в кінці XIX - початку ХХ століть, українсько-єврейський діалог у творчості єврейських поетів (Велвла Збаржера, Моріса Розенфельда, Ошера Шварцмана, Довіда Гофштейна, Лейби Квітки) і їх українських поетів-перекладачів (Івана Франка та Павла Тичини).
 
Джерело: Facebook
↑Новини↑