Апеляційний суд схвалив заборону будівництва на кістках Львівського гетто

05 квітня, 2017
Громадськість Львова продовжує виборювати право вшанувати убієнних від тоталітарних режимів в судах.
Апеляційний суд Львівської області прийняв рішення відхилити апеляцію на Ухвалу Шевченківського районного суду у місті Львові про забезпечення позову щодо заборони ведення підготовчих та будівельних робіт на пр. Чорновола, 45 Б для ТзОВ «Горизонт-Захід» та третіх осіб. Суддями по даній справі виступали: Шандра М. М., Струс Л. Б, Левик Я. А., які на нашу думку вчора пройшли тест на доброчесність та вірність своєї присяги народу України і, в подальшому маємо надію, вони будуть діяти на стороні правосуддя.

Нагадаємо, що на вище вказаній ділянці забудовник мав намір звести 16-поверховий будинок, хоча за свідченнями археологічних служб та очевидців - на тому місті відбулися масові поховання політичних в’язнів: українців (біля 10 тис.) та євреїв (біля 132 тис.). ГО «Ідея Нації» з 6 грудня 2016 року блокує незаконну забудову та вимагає проведення археологічних досліджень неінвазивними методами масового поховання, а також встановлення меморіального комплексу для вшанування пам’яті погиблих від тоталітарних режимів.

Перед судовим засіданням ГО «Ідея Нації» розклала інформаційний намет, з якого активістами роздавались листівки про те, що забудовник не полишає надії звести на кістках багатоповерховий будинок, таким чином, багато перехожих зголосилось прийти на судове засідання та висловити свою позицію щодо можливого будівництва на кістках. Саме судове засідання привернуло велику увагу громадськості та журналістів, тому для можливості усіх бажаючих переглянути справу із залу судового засідання велась пряма трансляція.

На даний час здобута ще одна маленька перемога, яка наближає нас до створення на пр. Чорновола, 45 Б меморіального комплексу в пам'ять про убієнних від тоталітарних режимів.

Справа по незаконній забудові на кістках в судовій тяганині буде мати продовження, оскільки Шевченківський районний суд у місті Львові продовжує слухати справу по суті спору. Тому запрошуємо усіх небайдужих львів’ян приходити на судове засідання та висловлювати свою позицію стосовно того, що на місті масового поховання будувати житловий багатоповерховий будинок є аморальним та таким, що руйнує українську історичну цивілізаційну традицію по вшануванні пам’яті за убієнними.
 
Мейлах Шейхет, директор Представництва Американського об'єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу та директор Наукового центру іудаїки та єврейського мистецтва ім. Ф. Петрякової сердечно подякував суддійській колегії та адвокатам - Ірині Сідловській, Ірині Максимишин та Аліму Умероджа, які успішно захистили заборону на будівництво на території величезної могили масового розстрілу євреїв німецькими нацистами під час Голокосту, більше 100000 євреїв було розстріляно в Львівському гетто. Після війни в пересильній тюрмі і в тих самих розстрільних ямах цієї братньої могили КДБ було розстріляно тисячі українців, поляків, які були проти Совєтів. Львівська міська рада продала цю ділянку під забудову, районний суд наклав заборону на будівництво. Будівельники Архібуду подали апеляційну скаргу, яку Львівський обласний апеляційний суд відхилив. Сердечно дякуємо суддійській колегії. Земля перемішана з людськими останками була вивезена будівельниками за межі Львова в 6 різних місць і викинута на чиїсь городи, зараз важливо повернути останки на місце та перепоховати їх.
 
Джерело: Facebook 
↑Новини↑