У Вінниці проходить виставка про польську родину, яка рятувала євреїв в роки Шоа

04 квітня, 2017
Експозиція «Самаритяни з Маркової» триватиме до 15 квітня 2017 року.
У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї проходить документальна виставка «Самаритяни з Маркової». Вона присвячена польській родині Праведників народів світу Ульм, яка віддала свої життя, рятуючи євреїв.
 
Виставка відкрилася 28 березня за підтримки Генерального консульства республіки Польща у Вінниці. На церемонії відкриття були присутні представники Інституту національної пам'яті Польщі. Експозиція пробуде у Вінниці до 15 квітня.
 
«У кожного народу є свої герої, у польського - це сім'я Юзефа Ульма... У 1944 році на Ульмів донесли німецьким поліцаям і 24 березня того ж року сім'ю Ульм, а також євреїв, яких вони ховали, розстріляли. Загинули не тільки Юзеф і Вікторія, нацисти розстріляли також їхніх шістьох дітей. Вікторія Ульма була на дев'ятому місяць вагітності, найстаршій дочці Ульмів, Станіславі, було 8 років. Батьків вбили на очах у дітей перед їхнім будинком. Дві єврейські родини розстріляли в будинку», - розповідає історик Олександр Федоришен в Facebook.
 
Не дивлячись на загрозу кари, багато поляків продовжували ховати в своїх будинках євреїв. Близько шести тисяч поляків удостоєні звання Праведників народів світу. На честь них в Польському селі Маркова, де жили Ульм, відкрили музей.
 
Джерело: Jewish News
↑Новини↑