Підтримали створення Музею литваків у Вільнюсі

03 квітня, 2017
Американський Єврейський комітет підтримує ідею створення у Вільнюсі Музею історії литваків.
Американський Єврейський комітет (AJC) підтримує ідею створення у Вільнюсі Музею історії євреїв Литви, про це заявив представник цієї неурядової організації Сем Клігер.

«Ми вважаємо, що це важлива ініціатива і за допомогою уряду вона може бути реалізована. Кілька днів тому ми відвідали Музей історії польських євреїв у Варшаві ПОЛІН, він дуже вражає. Є безліч єврейських музеїв в Європі (...). Так що це було б гарне починання, гарне продовження єврейсько-литовських відносин, якби такий музей з'явився в столиці Литви», - сказав на прес-конференції у Вільнюсі в п'ятницю голова одного з комітетів Американського Єврейського комітету С. Клігер.

Він підкреслив, що на зустрічі, що відбулася в п'ятницю, посол Ізраїлю в Литві Амір Маймон теж висловив підтримку цієї ідеї.

Глава правління АJC Харріет П. Шлейфер підкреслила, що музею варто було б сконцентруватися не тільки на Голокості, але і на багату історичну спадщину литовських євреїв. «Слід сконцентруватися на історії з самого початку, через сучасність і (на проекції - BNS) майбутнього, а не просто приділити увагу Холокосту. Тому що історія Литви, без цих трагічних подій, насправді багата», - сказала вона.

Делегація Американського Єврейського комітету відвідала Литву відразу ж після відкриття свого нового бюро у Варшаві. Представництво AJC в польській столиці буде займатися зв'язками з єврейськими громадами Чехії, Естонії, Угорщини, Латвії, Литви, Польщі та Словаччини.
 
Джерело: Jewish Community of Lithuania 
↑Новини↑