В Одеській області зруйнована частина меморіалу жертвам Голокосту

31 березня, 2017
У місті Саврань Одеської області обвалилася стіна перед меморіалом жертвам Голокосту.
У місті Саврань Одеської області обвалилася стіна перед меморіалом жертвам Голокосту, повідомляє місцеве видання «Маяк».

На думку директора Одеського музею Голокосту Павла Козленка, мова йде про випадок вандалізму. «Поки ми встановлюємо пам'ятні знаки жертвам Голокосту, проводимо в районах області конкурси творчих робіт серед школярів, ..., упорядковуємо єврейські кладовища - негідники і моральні виродки продовжують глумитися над пам'яттю про жертв Голокосту. Днями на новому єврейському кладовищі в Саврані (Одеська область) повністю знищили меморіал жертвам Голокосту», - зазначив він.

У Савранській районній адміністрації, проте, уточнили, що обвалилася тільки частина комплексу, а саме меморіальна стіна, сам же пам'ятник не постраждав. На думку обласної влади, обвалення сталося через поганий стан стіни і вік об'єкта, і мова не йде про вандалізм. За заявою адміністрації, меморіал встановлювала єврейська громада, але зараз нікого з неї в Саврані не залишилося. При цьому меморіал не внесений до реєстру пам'ятників, внаслідок чого не перебуває під охороною держави.

А ось коментар директора Українського єврейського комітету Едуарда Долинського: «Як повідомив директор одеського музею Голокосту Павло Козленко, днями на новому єврейському кладовищі в Саврані (Одеська область) повністю знищили меморіал жертвам Голокосту. Меморіал був розбитий вщент, до найменшої цеглинки. Кілька тижнів тому пам'ятник жертвам Голокосту в Білгород-Дністровському був пошкоджений двічі.

ЗМІ повідомляють, що пам'ятник впав сам. Якщо це так, то, напевно, треба провести експертизу і тим самим відповісти на наявні питання. А інакше, це все виглядає як і розслідування всіх попередніх актів вандалізму, в яких ще ніколи нікого не знайшли і ніхто не був покараний».

Джерело: Всеукраїнський єврейський конгрес
↑Новини↑