Активісти на мітингу закликали врятувати історичний Львів

25 березня, 2017
Сьогодні, 24 березня, активісти провели акцію протесту проти ліквідації Державного історико-архітектурного заповідника (ДІАЗ) у Львові.

Державний історико-архітектурний заповідник у Львові — установа, що діяла у Львові протягом 1975–1991 років. Займалась охороною, реставрацією та популяризацією пам'яток міста. Безпосередньо відала певною частиною території Львова, на яку поширювався особливий режим охорони об'єктів культурної спадщини. Попри фактично ліквідовану дирекцію і підпорядкування її структур місту, де-юре заповідник продовжує існувати саме як державний, а не комунальний. Двічі, у вересні 2002 року і в листопаді 2003, Верховна Рада своїми постановами зобов'язувала відновити функціонування заповідника. Ці постанови залишаються не виконаними.

На мітинг на площі перед пам'ятником Тарасу Шевченку зібралося понад пів сотні людей. Також вони вимагали припинити незаконні забудови у місті.

У мітингу активну участь брав директор Представництва Американського об'єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу Мейлах Шейхет. 

«Знищення пам’яток архітектури національного та місцевого значення у Львові є тотальним. Свавілля забудовників, Львівської міської ради та голови Львівської обласної державної адміністрації обурює громадськість Львова! Місцева влада, шляхом підміни понять та маніпулюючи суспільною думкою, ховаючись за проведенням благоустрою Європейського міста, спотворює пам’ятки та автентичність Львова», - розповіли організатори акції.

За їх словами вони неодноразово звертались до Міністерства культури України та Кабінету Міністрів України з вимогами недопущення незаконного будівництва у Львові. Натомість із владних кабінетів їм надсилають лише численні відписки. Влада ігнорує їхні звернення, перетворюючи Львів з міста, яке включено до Списку Світової спадщини ЮНЕСКО в готельно-розважальний комплекс. ДІАЗ мав би контролювати усі ці процеси, проте через невигідність владі, його просто знищують.Тому активісти на мітингу висунули ряд вимог, виконання яких мало б вберегти історичний Львів від тотального знищення. Так однією з перших вимог є відновлення діяльності ДІАЗ, з передачою до управління МК України та виготовлення проекту землеустрою, з організації та встановлення меж території історико-культурного призначення в порядку, визначеному ст. 47 ЗУ «Про землеустрій». Також вони вимагають встановлення зон охорони пам’яток, паспортизацію об’єктів культурної спадщини, винесення приписів по всіх незаконних забудовах, які відбуваються у Львові тощо.

Джерело: Високий замок online 

↑Новини↑