Посольства Болгарії та Ізраїлю відкрили в Києві виставку, присвячену долі євреїв у Болгарії

17 березня, 2017
Посольство Республіки Болгарія та Держави Ізраїль в Україні, а також Департамент культури Київської міської державної адміністрації та Національний історико-архітектурний музей "Київська Фортеця" відкрили виставку, присвячену долі євреїв у Болгарії.
Виставка "Сила громадянського суспільства: Доля євреїв в Болгарії" присвячена 74-ій річниці з дня порятунку болгарських євреїв і пам'яті жертв Голокосту і є хронікою-розповіддю про опір громадян Болгарії, про відмову суспільства підкоритися планам влади, яка хотіла відправити болгарських євреїв до нацистських концтаборів .

Відкрили виставку Надзвичайний і Повноважний Посол Болгарії в Україні Красимир Мінчев і Надзвичайний і Повноважний Посол Ізраїлю в Україні Еліав Білоцерковскі, також з урочистою промовою виступила голова департаменту культури КМДА Діана Попова.

"У дуже темні дні Другої світової війни євреї зазнали переслідувань по всій Європі. І історія, про яку ми говоримо сьогодні стала унікальним прикладом, коли члени громадянського суспільства виступили проти депортації євреїв до концтаборів. За це ми безмежно вдячні болгарському народові. Саме порятунок євреїв в Болгарії - дуже важливий факт нашої історії", - зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні Еліав Білоцерковскі.

Як зазначила голова департаменту культури КМДА Діана Попова, питання Голокосту є дуже вразливим для всієї Європи і України в тому числі. "Сьогоднішня виставка дуже символічна і місце проведення - Київська фортеця також, оскільки ці стіни знали безліч ув'язнених і несправедливо ув'язнених. Свобода болгарських євреїв перегукується з історією свободи всіх євреїв світу і також в Україні ми знаємо, хто такі праведники світу, і сьогодні дуже важливо згадати про таку велику вчинок болгарського уряду, яке чинило опір нацистським наказам. Величезне спасибі за можливість доторкнутися до такого історичної спадщини і за те, що ви вибрали саме цей музей Києва", - підкреслила вона.

"Коли ми відзначали 70-річчя Голокосту і порятунку болгарських євреїв, ця виставка стала центральною темою в культурній діяльності нашого дипломатичного представництва. Це дуже важлива тема для нас і вона досі продовжує привертати увагу до цього періоду історії болгарського народу. На цих плакатах представлені документи, які відображають позицію болгарського громадянського суспільства і світової спільноти з приводу болгарських євреїв. у центрі цієї виставки позиція Димитра Пешева, болгарського політика, міністра юстиції, ініціатива якого привела до порятунку 48 000 болгарських євреїв, яких держава відмовилася депортувати в німецькі концтабори", - зазначила третій секретар посольства Болгарії в Україні Олена Слатинска-Ованезова.

Експозиція простежує специфіку і рішучість болгарського громадянського суспільства зупинити репресивну політику. Визволення болгарських євреїв є видатним історичним прикладом того, що завдяки прояву особистої і політичної сміливості, громадянська совість і воля можуть протидіяти навіть наймасштабнішій політиці. Готовність допомогти і співчувати є сильною зброєю в руках громадян. Дотримання прав людини і їх гарантія є обов'язковою умовою для миру і прогресу і вони не підлягають компромісам ніякої політики.

Виставка триватиме до 24 березня.

Адреса: Київ, вул. Госпітальна 24а

Час роботи: понеділок-неділя з 10:00 до 18:00 (тільки п'ятниця 10:00 до 16:45).
 
Источник: OUTLOOK 

↑Новини↑