"Я знаю, що це парк!", або що сучасна молодь знає про Бабин Яр

13 березня, 2017
Результати моніторингу серед української молоді: про трагедію Бабиного Яру знають двоє з десяти.
В останній день кінофестивалю "Шедеври світового кіно: Фільми-лауреати премії "Оскар" про трагедію єврейського народу", що проходив в Києві, організатори провели прес-конференцію, на якій розповіли, що однією з цілей фестивалю була просвітницька. На їхню думку, про Голокост і, зокрема, про трагедію, що сталася 75 років тому в Бабиному Яру, в Україні знає зовсім небагато молодих людей. 

Головний спікер прес-конференції - президент Всесвітнього єврейського конгресу Рональд Лаудер - літній американець в строгому костюмі. На те, що цей бізнесмен і філантроп входить в топ-500 Forbes з капіталом в $ 3,3 млрд, натякають троє охоронців, що насторожено оглядають всіх присутніх.

Кінофестиваль пройшов в рамках програми меморіальних днів, присвячених 75-й річниці трагедії. На екрані над президіумом, встановленим на сцені, світиться логотип: менора, зверху напис "Бабин Яр", знизу дати: 1941-2016.

"Я пам'ятаю свою першу поїздку в Київ в 1966 році, мені було 22, - повільно каже Лаудер. - Приїхавши, я став розпитувати людей, де Бабин Яр. Більшість не знало. Нарешті я знайшов літнього пана, який показав дорогу. Тоді я зрозумів , що хоча там за 36 годин загинув 33 771 єврей, світ забув про те, що сталося. І при радянському режимі люди не знали про ці події. У ці меморіальні дні всі повинні хоч трохи зрозуміти, що відбувалося 75 років тому, особливо молодь".

Йому вторить президент Єврейської конфедерації України Борис Фуксман, який розповідає про результати моніторингу: про трагедію в Бабиному Яру знає зовсім небагато молодих людей, в кращому випадку - двоє з десяти. 
 
Джерело: ФОКУС

↑Новини↑