Круглий стіл, присвячений проблемі примирення між народами

08 березня, 2017
З ініціативи Йосифа Зісельса 8 березня в Парижі відбудеться «Круглий стіл», присвячений проблемі примирення між народами.
8 березня в Парижі паралельно з міжнародним симпозіумом «Голокост в Україні» з ініціативи співпрезидента Вааду України Йосифа Зісельса відбудеться «Круглий стіл», присвячений проблемі примирення між народами.

У заході візьмуть участь історики та громадські діячі, які будуть виступати і на симпозіумі: Ольга Гнатюк, Костянтин Сігов, Ігор Щупак, Леонід Фінберг та ін.

У своєму інтерв'ю газеті «Хадашот» Йосиф Зісельс зазначив: «Перш за все я говорю про відносини між різними народами Східної Європи, які перебувають в ситуації, що вимагає, на мою думку, примирення. Це поляки, українці, литовці, білоруси і євреї. Відносини між українцями і євреями - окремий випадок, причому далеко не найгостріший.

Мова йде не про заміну формату, а про доповнення існуючого якимось новим, раніше не домінуючим.

Я просто закликаю перестати розмахувати один перед одним списками взаємних злодіянь і звинувачень, чим ми займаємося вже майже 400 років. Тенденція красномовна - прояви антисемітизму в Україні і в Східній Європі в цілому зменшилися за чверть століття, і це заслуга, головним чином, неєвреїв, а українців і представників інших народів, серед яких проживають євреї, які не сприймають стару імперську риторику. До того ж, це свідчення дозрівання суспільства, з якого ксенофобія витісняється ходом еволюції, а не в результаті чиєїсь активної боротьби. На відміну від Болгарії, Греції чи Угорщини в нашому парламенті не звучать антисемітські заяви - і це теж, перш за все, не наша заслуга, а українського суспільства».

Міжнародний симпозіум «Голокост в Україні. Нові перспективи зла 20-го століття» відбудеться в Парижі 9-11 березня 2017 р.
 
Джерело: Євроазіатський єврейський конгрес
↑Новини↑