В Україні вшанували пам'ять жертв Голокосту

30 січня, 2017
Пам'ятні мітинги, приурочені до 27 січня, Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту, відбулися по всій Україні.

У Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту в Україні пройшли жалобні заходи, учасники яких вшанували пам'ять жертв трагедії.

У Львові до пам'ятника жертвам Голокосту, встановленого на місці колишнього гетто, понад півсотні людей прийшли схилити свої голови перед жертвами трагедії і покласти квіти до підніжжя пам'ятника. Пам'ятні мітинги пройшли також біля пам'ятника жертвам Львівського гетто і біля пам'ятного каменя на місці колишнього Янівського концтабору. 

У Дніпрі кульмінацією подій, присвячених Міжнародному дню пам'яті Голокосту, стало відвідування музею «Пам'ять єврейського народу і Голокост в Україні» делегацією учнів єврейської школи Дніпра «Ор Авнер Хабад Любавич» ім. Леві-Іцхака Шнеєрсона. Після екскурсії в зали музею, присвячені трагедії єврейського народу в роки Голокосту, хлопці взяли участь в урочистій церемонії запалення свічок пам'яті.

Церемонія проходила в центральному залі музею, біля діорами «Бабин Яр - Бабині Яри України», де були встановлені свічки пам'яті по шести мільйонам безвинних жертв Голокосту, знищених нацистами. Честь запалити шість символічних свічок в пам'ять про шість мільйонів євреїв, загиблих під час Голокосту, була надана другому секретарю Посольства Держави Ізраїль в Україні, директору Ізраїльського Культурного Центру в Дніпрі В'ячеславу Смоткіну.

Перед присутніми також виступила пані Наталя Федущак, відповідальний співробітник канадської організації «Ukrainian Jewish Encounter» («Українсько-єврейська Зустріч, UJE»), яка розповіла історію трьох старовинних чашок з сервізу, що має приголомшливу долю, пов'язану з Катастрофою європейського єврейства, які вона передала в дар музею.
 
В Одесі траурна церемонія пройшла в Прохоровському сквері, де під час нацистської окупації починалася «дорога смерті». Пам'ять жертв Голокосту вшанували керівники міста та області, представники єврейської громади, учні та студенти одеських навчальних закладів, а також свідки тих трагічних подій.

У Кропивницькому організували мітинг-реквієм на території Великої хоральної синагоги. Присутні поклали квіти до пам'ятного знаку загиблим євреям, запалили свічку пам'яті та вшанували жертв Голокосту хвилиною мовчання. Після завершення мітингу тут відбулася презентація книги Василя Даценка «За те, що євреї» про Голокост нa Кіровогрaдщині.

У Миколаєві відбулася акція «Шість мільйонів сердець» в рамках якої пройшла презентація книги «Праведники народів світу. Праведники України. Рятівники. Миколаївська область», зустріч зі свідками Голокосту в Україні, родичами праведників Миколаївщини та членами обласної єврейської громади. Акція пройшла в приміщенні обласного єврейського общинного центру.

В Ужгороді меморіальна церемонія відбулася біля пам'ятника жертвам Голокосту на площі Фенцика. Присутні залишили біля підніжжя пам'ятника камені в знак пам'яті жертв Голокосту.

Присутні біля пам'ятника жертвам Голокосту в Житомирі вшанували пам'ять загиблих та поклали квіти до підніжжя пам'ятника.

В Івано-Франківську пам'ять жертв Голокосту вшанували покладанням вінків і квітів до місць масового поховання євреїв.

У Мукачеві на старому єврейському кладовищі, біля меморіального знака жертвам Голокосту, відбувся мітинг-реквієм пам'яті жертв нацизму.

У травні 1944 року майже 100 000 євреїв Закарпаття, з них більше 28 000 з Мукачева та Мукачівського району, були відправлені в табір смерть Аушвіц, де майже всі вони були вбиті.

Голова іудейської релігійної громади Мукачева Абрагам Лейбович, керівник ветеранської єврейської організації Алла Агафонова, секретар Мукачівської міської ради Іван Маняк говорили про страшні часи Голокосту, про дітей і дорослих, чоловіків і жінок убитих тільки за те, що вони були євреями. Завершився мітинг-реквієм біля Меморіального знаку загиблим євреям поминальною молитвою.

Джерело: Євроазіатський Єврейський Конгрес

 

↑Новини↑