Будівництво на кістках у Львові

09 грудня, 2016
Відеотрансляція прес-конференції на тему: “Зупинимо будівництво на кістках: незаконна забудова на проспекті Чорновола, 45Б”

У Прес-Клубі Львова відбулася прес-конференція на тему: "Зупинимо будівництво на кістках: незаконна забудова на проспекті Чорновола, 45Б” за участю спікерів та журналістів.

Спікери:

Остап Стахів, голова проводу ГО "Ідея Нації”;

Ірина Сідловська, керівник юридичної компанії "Abdank”;

Мейлах Шейхет, керівник представництва в Україні Американського об'єднання комітетів для євреїв, голова єврейської громади у Львові.Довідка від учасників прес-конференції.

Територія проспекту Чорновола від залізничної колії до вулиці Хімічної - місце смерті понад 10 тисяч українців та 132 тисяч євреїв у роки Другої світової війни. Крім того, ця територія належить до історичного ареалу міста, який занесено до світової спадщини ЮНЕСКО. Саме тут, на кістках тисячів замордованих людей, замовник ТзОВ "Горизонт-Захід” без чинних дозвільних документів налаштований будувати високоповерхівку.

ГО "Ідея Нації" виступила проти такої забудови і 7 грудня розпочала безстроковий страйк "Зупинимо будівництво на кістках" на проспекті Чорновола, 45Б. 50 активістів зі знаменами під церковні дзвони вийшли проти знищення пам’яті про людські жертви.

Ось власне відео з прес-конференції:


 

У штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі збережено документ «Межі історичного ареалу та зони врегулювання забудови Львова» з переліком вулиць, на яких заборонено будь-яке будівництво. Серед тих назв є частина проспекту Чорновола та вулиця Хімічна. Зараз на проспекті Чорновола, 45б хочуть звести офісний центр з підземними стоянками. Проте жодних дозволів на будівництво у забудовника немає. А ті, що є, вже втратили чинність.

Про це сьогодні, 8 грудня, під час прес-конференція на тему: «Зупинимо будівництво на кістках: незаконна забудова на проспекті Чорновола, 45Б», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив керівник представництва в Україні Американського об'єднання комітетів для євреїв, голова єврейської громади у Львові Мейлах Шейхет.

Також на проспекті Чорновола, 45а зводять 16-и поверховий житловий будинок. - У цьому документі конкретно вказано і Чорновола, і Хімічна. І під цим документом підписалася влада України. За порушення цього документу буде відповідати держава, - каже Мейлах Шейхет.

За його словами, у будинках, які оточують будівельний майданчик, була в’язниця, де тримали та катували українців, які після війни боролися за незалежність України. А на самому майданчикові є братські могили.- Наша організація впродовж двадцяти п’яти років займається пошуком місць масових поховань. Ми користуємося аерозйомками з національного архіву США, які показують, що було станом на 1944 рік. Львів був на той момент дуже добре відзнятим у 1944 році, аби потім нацисти не казали, що не зробили ніякої шкоди. Сучасні технології дозволяють дешифрувати ці аерозйомки і накладати їх на сучасну містобудівну ситуацію. Ті могили видно дуже добре. Ми зробили накладання і виявили, що будівництво ведеться на місці масових розстрілів, - пояснює голова єврейської громади у Львові.

Проте, якщо навіть не зважати на моральний аспект, то фірма, яка веде будівництво за адресою проспект Чорновола, 45б у Львові, грубо порушує всі вимоги українського законодавства.- Реєстрацію декларації про початок будівництва забудовник здійснив на підставі містобудівних обмежень, які вже втратили чинність 31 грудня 2015 року. А декларація про початок будівельних робіт була зареєстрована 27 квітня 2016 року, - наводить факти керівник юридичної компанії "Abdank” Ірина Сідловська.

Також, за її словами, забудовник не отримав технічних умов від комунальних підприємств на під’єднання комунікацій.

- Цікавим фактом є те, що в декларації про початок підготовчих робіт - інформація, що буде вестися будівництво житлового будинку з офісними приміщеннями. А декларація на початок будівельних робіт видана на будівництво офісних приміщень. Даний об’єкт передбачає 16 поверхів. Але забудовник не надав жодних дозволів на будівництво 16 поверхів у центральній частині міста, в зоні ЮНЕСКО, в зоні гетто, - розповідає юрист.

Також, за її словами, інспекція Держхархбудконтролю вже накладала штраф на забудовника за те, що він не допускає інспекторів та місце будівництва й не надає необхідних документів. Ірина Сідловська вважає, що забудовник повинен дотриматися законодавства та отримати всі необхідні документи для законного будівництва.

- Навколо цієї ділянки вже багато років розташовані двоповерхові будівлі. А ця ділянка вже роками не забудовується. Жоден з попередніх власників, а їх було більше трьох, дізнавшись про ситуацію з захороненнями просто відмовлялися від думки про будівництво, - каже вона.

Заступник директора реабілітаційного центру «Еліта» Ольга Чупан каже, що в 1991 році відомий реабілітолог Володимир Козявкін запросив експертів з археологічної служби, щоби визначити межі земельної ділянки, на якій він зможе побудувати реабілітаційний центр.- Саме на цьому трикутничку, на якому зараз проводять будівництво інші, тоді знайшли кістки людей, - повідомила Ольга Чупан. Щоби не дозволити будувати на братських могилах, організація ГО «Ідея Нації» напнула біля будівельного майданчика свої намети .

- З 7 до 27 грудня ми офіційно пікетуватимемо цей майданчик і фізично не будемо дозволяти там вчиняти ніяких дій. Адже забудовник вже встиг вивезти звідтіля землю і продати її. Ми знайшли цього покупця в Дублянах. Він купив 30 «камазів» землі і виявив в ній людські рештки. Він звернувся з заявою до відділу поліції в Жовкві, - розповідає голова проводу ГО «Ідея Нації» Остап Стахів.

За його словами, члени їхньої організації не відступлять, допоки не буде припинено будівництво на кістках загиблих.

Джерела: PressClub Lviv, DailyLviv.com

↑Новини↑