Співробітники Музею ПОЛІН і Єврейського історичного інституту вивчають архіви України

28 листопада, 2016
Наприкінці вересня група співробітників Музею історії польських євреїв ПОЛІН і Єврейського історичного інституту ім. Е. Рінгельблюма відвідала п'ять державних архівів у Львові, Тернополі, Івано-Франківську та Рівному. Метою поїздки було ознайомлення з документами з історії євреїв.
В архівах були знайдені списки жителів, підприємців, прохання про видачу закордонного паспорта, кореспонденція емігрантів, архітектурні проекти, карти, документи поліції, документи єврейських громад. Ці документи - надзвичайно цінне джерело знань для істориків, а також людей, які цікавляться генеалогією.

- Найцікавішим був архів Івано-Франківська, - зазначила Ганна Венгжинек з Музею ПОЛІН. - Все місто описане в картотеці, там же - фотографії і детальна інформація про тих чи інших людей! У 1925 р. швачка Рішарда Пехтольд з колишнього Станіславова подала заяву з проханням про надання згоди на її виїзд до Палестини. В архіві збереглася її фотографія.

- Я була зворушена, побачивши іменний покажчик рівнян, датований 1935 роком. Там були прізвища родичів моїх знайомих. Був також запис, що стосується Зузанни Гінчанки. Виявилося, що Гінчанка жила на вул. 3 Травня, недалеко від нашого готелю. Такі дрібниці дозволяють по-новому поглянути на місто, - додає д-р Ганна Венгжинек.

Джерело: Євроазіатський єврейський конгрес
↑Новини↑