Вшанування пам'яті жертв Голокосту в Маріуполі

16 листопада, 2016
Єврейська релігійна громада та мешканці Маріуполя зібралися, щоб вшанувати пам'ять євреїв міста, що загинули від рук нацистів.
Біля пам'ятного меморіалу в селищі Агробаза відбувся траурний мітинг, присвячений 75-й річниці початку масових розстрілів єврейського мирного населення Маріуполя.

Перед початком мітингу учасники відвідали меморіальну дошку з написом «В'язням розстріляного фашистами маріупольського гетто. 1941» поблизу першого корпусу ПДТУ, зі сходинок якого починали свій останній земний шлях 16 тисяч розстріляних євреїв.
 
Після покладання квітів учасники мітингу на автобусах вирушили до селища Агробаза, до меморіального комплексу «Менора». Тут, на місці масових розстрілів єврейського населення, біля колишнього протитанкового рову, який став могилою для більш ніж 16-ти тисяч невинних людей, присутні згадували про своїх рідних і близьких.
 
Почався мітинг вступним словом головного рабина Маріуполя Менахема Мендела Коена, який зазначив, що найголовніше - це пам'ятати і ніколи не залишатися байдужим. Цей мітинг - в пам'ять про розстріляних в цьому місці понад десяти тисяч євреїв, але й тих, хто вижив і тих, хто ризикуючи своїм життям допомагав вижити. Після промови він прочитав поминальну молитву "Ель Моле Рахамім".
 
Потім слово було надано заступнику міського голови Ярославу Хотнянському: "Всі народи, які є, всі сумують разом з вами і всі завжди будуть підтримувати у всіх добрих справах".
 
Курнір Кун, засновник благодійного фонду "Християни за Ізраїль - Україна" у своїй промові підкреслив, як важливо, думаючи про майбутнє пам'ятати минуле, щоб воно ніколи більше не повторювалося.
 
Молитву "Кадіш" промовив член релігійної громади Борис Данцкер. Поминальну свічку запалив шановний член громади Володимир Ульяницький.
 
Своїми спогадами про ті страшні часи поділилася Ганна Львівна Бузунар, велика частина родини якої були розстріляні в цей страшний день 75 років тому.
 
Один із старійшин громади Володимир Михайлович Шапіро зі сльозами на очах розповів про ті страшні дні.
 
Дуже зворушливо і урочисто пройшов виступ учнів маріупольської єврейської школи "ОР-АВНЕР". Дитячі голоси лунали над меморіальним комплексом, над колишнім протитанковим ровом... їх пісні і вірші слухали зі сльозами на очах. Вони обіцяли тим, хто був тут розстріляний, що це ніколи більше не повториться!

Джерело: Маріупольська Єврейська Громада

↑Новини↑