Ізраїль визнає Голодомор

16 листопада, 2016
Кнесет вперше розгляне питання про визнання Голодомору геноцидом українського народу.
Президіум кнесету включив до порядку денного на наступний тиждень питання про визнання Голодомору геноцидом українського народу. Пропозиція внесена депутатом Навою Бокер (Лікуд).

«Протягом багатьох років кнесет відмовлявся від обговорення Голодомору, не визнаючи його «актом геноциду українського народу» і « актом насильства проти людства, який був спрямований сталінським режимом на знищення людей». Прийшов час це змінити», - зазначила депутат.

Розробку резолюції про визнання Голодомору актом геноциду українського народу ініціював Почесний консул Держави Ізраїль в Західному регіоні України Олег Вишняков. Для того, щоб переконати парламентаріїв, він наполіг на візиті ізраїльської делегації в київський Національний музей «Меморіал жертв Голодомору», який відбувся в рамках заходів, приурочених до 75-х роковин трагедії в Бабиному Яру. Ця подія докорінно змінила ставлення і оцінку подій в Україні в 1932-1933 році.
 
«Я щасливий бути причетним до такого історичного моменту. Факт того, що ізраїльські парламентарії розуміють необхідність прийняття подібної резолюції, робить наші народи ближче. Ізраїльтяни - єдиний народ, який, як ніхто, розуміє трагедію українців, той умисний геноцид, який був ініційований сталінським режимом. Ми поділяємо цю біль разом», - заявив Олег Вишняков.

На зустрічах парламентаріїв України і Ізраїлю неодноразово ставилося питання про можливе визнання Голодомору актом геноциду українського народу. Разом з тим, кнесет досі утримувався від такого кроку.

Однак тепер Ізраїль може стати 25 країною, яка визнає Голодомор геноцидом українського народу.
 
Джерело: Євроазіатський єврейський конгрес, фото прес-служби Почесного консульства Ізраїлю в Західному регіоні України 
↑Новини↑