Лекція, присвячена збереженню культурної спадщини, відбулася у Львівській Академії Мистецтв

01 листопада, 2016
На кафедрі менеджменту мистецтва Львівської національної академії мистецтв відбулася лекція-дискусія «Сектор культурної спадщини України: сильні та слабкі сторони, можливості та загрози» за участі музейних експертів зза кордону.

27 жовтня на кафедрі менеджменту мистецтва Львівської національної академії мистецтв відбулася лекція-дискусія «Сектор культурної спадщини України: сильні та слабкі сторони, можливості та загрози» за участю дослідниць музейної справи та культурної спадщини Лінди Норріс (США) та Ваїви Ланкельєне (Литва).

На дискусії були розглянуті наступні питання: 1) Статус-кво сектору культурної спадщини в Україні 2) Ключові тенденції в секторі в інших європейських країнах? Які передові практики можуть бути корисним для України? 3) Якими повинні бути основні цілі розвитку сектору в Україні? Якими можуть бути ключові показники ефективності для сектору? 4) Доступ до культурної спадщини в регіонах. 5) Як будувати мережі та кластери з партнерами за межами сектору, а також з бізнесом?

На лекції були присутні студенти, викладачі і музеєзнавці. Лекція була присвячена головному предмету дослідження - ролі музеїв у збереженні культурної спадщини. До аудиторії було поставлено питання, наскільки часто вони були задоволені відвідуванням музеїв і які найщасливіші моменти вони запам’ятали, відвідуючи музей. Також студентів і викладачів запитали, що для них означає музей, яка його роль у культурному житті суспільства.

Одним із визначальних факторів успішного функціонування музею є фінансування, зусилля співробітників, інтерес у суспільстві до музейних експозицій за відповідною тематикою. Для оптимізації роботи музеїв важлива їх співпраця, командна робота кожного дня, велика відповідальність кожного з співробітників, високий рівень їх підготовки і гідний рівень фінансування. Також важливим є впровадження цифрових технологій у роботу музеїв та функціонування веб-сайтів цих музеїв, що дозволить краще поширювати інформацію про музеї.

Також пані Лінда запитала аудиторію про їх досвід відвідування музеїв в аспекті критичного аналізу роботи музеїв та виявила бажання дізнатися у кожного, що би вони бажали змінити у роботі музеїв. Аудиторія виступила за оригінальність у представленні експозицій кожного музею, щоб їх відвідування могло зацікавити багатьох, зробити експозицію більш «живою», а участь співробітників більш активною та орієнтованою на специфіку відвідувачів. А також організовувати у музеї події – зустрічі з різними особистостями, святкові вечори, навчальні курси, лекції, дискусії. Лекція завершилася обговоренням питань, як краще заохотити людей до відвідування музеїв і що для кожного є найбільш важливим у музеї.

↑Новини↑