В Ужгороді встановили пам'ятник жертвам Голокосту

19 жовтня, 2016
9 жовтня в Ужгороді встановлено пам'ятний знак євреям, загиблим під час Другої світової війни, у вигляді зірки Давида.
В Ужгороді в неділю, 9 жовтня, відкрили пам'ятник жертвам Голокосту. Відкриття меморіалу відбулося в рамках фестивалю єврейської культури, що проходив в місті 7-9 жовтня.

Пам'ятна композиція виготовлена ​​за задумом закарпатського скульптора Михайла Колодко та архітектора Петра Сарваша у вигляді стели, що складається з сотень металевих зірок, які вручну викували майстри ковальської справи Василь Криванич і Степан Руснак. В основі пам'ятника, який розмістився у будівлі колишньої синагоги (нині там розташовується Закарпатська обласна філармонія) викладена величезна зірка Давида.

Виготовлення пам'ятної композиції стало можливим завдяки сприянню та фінансовій підтримці уряду Угорщини.

У церемонії відкриття пам'ятника взяли участь співробітники генерального консульства Угорщини в Ужгороді, члени уряду Угорщини, представники єврейських громад Ужгорода, Києва, інших регіонів України та з-за кордону, керівники краю та міста. Всі виступаючі на церемонії відкриття відзначали, що цей пам'ятник повинен стати останнім монументом невинно загиблим жертвам війни і символом примирення, толерантності та поваги до кожного народу, кожної нації.

У своєму виступі заступник держсекретаря Угорщини Чоба Латороцаі нагадав, що «15 квітня 1944 року під час Песах почалося масове вивезення в концтабори євреїв Закарпаття. З числа жителів Ужгорода та його околиць жертвами нацистів виявилися 14 тисяч євреїв, а по всьому Закарпаттю - майже 100 тисяч. Згідно з офіційними даними, вижити вдалося лише 20-30 відсоткам цих людей, які згодом повернулися додому, а потім розселилися по світу: в першу чергу в Палестині і США».
 
Джерело: Евроазиатский еврейский конгресс

↑Новини↑