Статті
- Володимир Парацій "Громадські об’єднання єврейського населення Бережанщини у 1920-1930-х рр.: напрямки функціональної діяльності та рівень суспільного впливу"
- Пропозиції до закону України про охорону культурної спадщини
- Маріанна Шпак "Реалізація проекту ОЗЕТ на Криворіжжі"
- Богдана Пінчевська "Єврейське мистецтво Львова 1920–1930-х як спроба адаптації європейського модернізму у Східній Галичині: Д. Фогель та В. Козицький "
- Богдан Янович "Школа Талмуд-Тора у Володимирі-Волинському: історія і сучасний стан збереження"
У статті розповідається про історію єврейської громади м.Володимира-Волинського, яка бере свій початок ще від X ст., а також подана історія релігійної школи Талмуд-Тора, будівля якої добре збереглася в місті і донині.
- Христина Бойко "Історичний розвиток міст Галичини кінця XVIII - початку XX ст.: етнотопографія єврейських громад (на основі даних австрійських переписів населення з 1880, 1890, 1900 рр.)"
Стаття визначає етапи формування, топографію, просторовий уклад, архітектурне вирішення середовища єврейських дільниць у містах Галичини. Охарактеризовано сукупність факторів, які сприяли їх появі та територіальному розвитку протягом австрійського періоду. Статистичне опрацювання даних австрійських переписів та низки інших історичних джерел використані для проведення порівняльного аналізу та визначення об'єктивних характеристик єврейських дільниць.
- Вікторія Папонова-Бадарла "Предмети юдаїки з фондів музею історії міста Хмельницького. Бсамім"
У статті подається детальне дослідження одного конкретного предмета з музейної колекції юдаїки з фондів музею історії міста Хмельницького від науково-уніфікованої легенди Бсамім до своєрідної інструкції з використання його в юдаїзмі крізь призму історії єврейського релігійно-обрядового мистецтва.
- В.І. Нестеренко "Єврейські поети І.Фефер та Р.Троянкер – уродженці Черкащини"
Ім'я єврейського поета і прозаїка Іцика Фефера в наш час мало відоме широкому загалу, але його життя і творчість – це яскравий приклад трагедії не тільки однієї людини, а й значної частини творчої інтелігенції, що зазнала переслідувань, тортур і розстрілів, і це при тому, що вірила у нову радянську владу. Серед білих плям української єврейської літератури ХХ ст. є й поетеса з дивним іменем Раїса Троянкер. Її творчість в чомусь романтична, в чомусь авангардна, а в чомусь і соцреалістична.
- Кость Курилишин "Антиєврейська проблематика на шпальтах легальної україномовної преси України за часів німецької окупації"
- Житловий будинок на могилі – поза законом
Ваги правосуддя переважили на сторону моральних принципів, а не особистих інтересів.