Звернення до Президента Російської Федерації В. В. Путіна від імені багатонаціонального народу України, від національних меншин, від імені єврейської громади

05 березня, 2014
Пане президенте! Ми – євреї – громадяни України: бізнесмени та менеджери, релігійні та громадські діячі, науковці, художники та музиканти. Ми звертаємося до Вас від імені багатонаціонального народу України, від національних меншин, від імені єврейської громади.

Ви заявили, що Росія хоче захистити права російськомовного населення Криму і всієї України, що зневажаються нинішньою українською владою. В силу історичних причин євреї також належать переважно до російськомовного населення. Тому наша думка про події має не меншу вагу, ніж думка Ваших радників та інформаторів.

Ми впевнені, що Вас неможливо ввести в оману. А це значить, що Ви самі свідомо вибираєте з маси інформації про Україну неправду і наклеп. І Вам добре відомо, що виголошені під час прес-конференції слова Віктора Януковича про те, що після підписання відомої угоди: «... Київ було заповнено озброєними людьми, які почали громити будівлі, культові споруди, храми. Почали страждати невинні люди. Людей просто грабували і вбивали на вулицях», – це брехня, від першого і до останнього слова.

Російськомовні жителі України не зазнають принижень і утисків, їхні громадянські права не обмежено. Міркування про «насильницьку українізацію» і «заборону говорити російською», про які багато пишуть в російських ЗМІ, нехай залишаться на совісті їхніх авторів. Ваша впевненість під час прес-конференції у зростанні антисемітизму в Україні також не відповідає реальним фактам. Скоріше за все, Ви переплутали Україну з Росією, де єврейські організації зафіксували у минулому році зростання антисемітизму.

Нині, коли Україна пережила складну політичну кризу, багато хто з нас опинився по різні сторони барикад. Серед євреїв України, як і серед всіх етнічних груп, немає абсолютної єдності у ставленні до того, що відбувається в країні. Але ми живемо в демократичній державі і можемо дозволити собі мати різні думки .

Нас лякали і продовжують лякати тим, що до влади в Україні рвуться «бандерівці» і «фашисти», що на нас чекають єврейські погроми. Так, ми знаємо, що політична опозиція і сили суспільного протесту, що добилися позитивних змін у виконавчій владі країни, складаються з різних груп. Серед них є і націоналістичні, проте навіть наймарґінальніші з них не дозволяють собі демонструвати антисемітизм чи інші форми ксенофобії. І ми точно знаємо, що наші нечисленні націоналісти знаходяться під жорстким контролем громадянського суспільства та нової влади України, чого не скажеш про російських неонацистів, які заохочуються Вашими спецслужбми .

Із новим урядом у нас складається повне взаєморозуміння, налагоджується робоча співпраця. У Кабінеті міністрів є чимало представників національних меншин: міністр внутрішніх справ - вірменин, віце-прем’єр – єврей, двоє міністрів – росіяни. Новопризначені губернатори областей України також не всі належать до титульної нації.

На жаль, слід визнати, що останній час днями стабільність в нашій країні під загрозою. І ця загроза йде від російської влади, тобто – від Вас. Це Ваша політика підбурювання до сепаратизму і брутального тиску на Україну становить загрозу для нас - євреїв, як і для  всього народу України, включаючи жителів Криму і південного сходу України, і вони в цьому дуже швидко переконаються.

Володимире Володимировичу, ми високо цінуємо Вашу турботу про безпеку і захист прав національних меншин в Україні. Але ми не бажаємо, аби нас «захищали» шляхом розколу України і анексії її території. Ми переконливо закликаємо Вас не втручатися у внутрішні українські справи, відвести російські війська в місця їхньої постійної дислокації і припинити заохочувати проросійський сепаратизм .

Володимире Володимировичу, ми в змозі захистити наші права в конструктивному діалозі та співпраці з урядом і громадянським суспільством суверенної, демократичної і єдиної України. Ми наполегливо просимо Вас не дестабілізувати ситуацію в нашій країні і залишити спроби дискредитувати нову українську владу.

Підписи:

Йосиф Зісельс Голова Асоціації єврейських організацій та общин (Вааду) України, Виконавчий віце-президент Конгресу національних громад України

Олександр Сусленський  д.т.н., Віце-президент Єврейської конфедерації України, бізнесмен

Андрій Адамовський Перший віце-президент Єврейської конфедерації України, член Наглядової ради студентської організації «Гілель»

Євген Червоненко Віце-президент Європейського єврейського конгресу, бізнесмен

Рав Олександр Духовний Головний рабин громад прогресивного юдаїзму в Україні

Рав Рувен Стамов Головний рабин громад традиційного юдаїзму в Україні

Олександр Пасхавер Економіст,к.е.н., член Координаційної ради Вааду України

Леонід Фінберг Директор Центру  досліджень історії та  культури східноєвропейського єврейства, віце-голова Вааду України

Анатолій Подольский к.і.н., директор Українського центру дослідження історії Голокосту, віце-голова Вааду України

Ігор Куперберг Голова сіоністської федерації Украиїни, віце-голова Вааду України  

Семен Бельман Віце-президент Єврейської ради України, голова Чернігівської єврейської обласної громади

Олександр Гайдар Директор об’єднання релігійних іудейських громад прогресивного юдаїзму в Україні      

Вячеслав Ліхачов Основний експерт по моніторингу та аналізу проявів ксенофобії та антисемітизму Конгресу національних громад України, член Координаційної ради Вааду України (громадянин Росії та Ізраілю)

Михайло Гольд Головний редактор газети Вааду України «Хадашот» 

Галина Хараз Інженер (громадянка України та Ізраілю)

Ігор Туров д.і.н., керівник сертифікатної програми з юдаїки Вааду Украаїни та НаУКМА, член президії Вааду України

Діана Гольд Член президії Вааду України

Олександр Ройтбурд Художник

Євген Гребень Директор київського єврейського культурно-спортивного товариства «Макабі»

Григорій Пікман Президент «Бней Бріт – Леополіс»

Юлія Смілянська Директор Інституту Юдаїки

Игорь Гольфман, публицист

Елена Заславская, дизайнер

Александр Елисаветский, преподаватель

Ада Даль, инженер

(збір підписів продовжується)

4 березня 2014 року

↑Новини↑