«Міфи про антисемітизм Майдану розраховані на те, щоб дезінформувати російськомовних євреїв, і є провокацією», – Шейхет Мейлах

10 лютого, 2014
Антисемітські випадки із нападами на євреїв біля київської синагоги були провокацією антиукраїнських елементів і вони не мають жодного українського підґрунтя. Про це «Погляду» сказав директор Центру дослідження юдаїки і благодійної організації «Єврейське відродження» Шейхет Мейлах

«Ми розуміємо, що це не від українців йде. Бо, справді, як зазначив правильно історик Віталій Нахманович у своєму «Зверненні до євреїв світу», українці самі би собі не шкодили. В цілому українці позитивно ставляться до євреїв. Однак потрібно розуміти, що українська громада пережила важкі часи своєї історії, і завжди були треті сили, які розбурювали конфлікти між українським та єврейським народом. При цьому конфлікти виникали виключно на політичному або комерційному підгрунті, які торкалися фінансових інтересів», – розповів представник єврейської громади.

 

На думку Шейхета Мейлаха, звернення Нахмановича направлене у більшості на російськомовних євреїв Заходу, які не розуміють, що відбувається насправді в Україні.

 

«Маємо важливу обставину, коли ми знаходимось на місці, бачимо і споглядаємо, знаємо причини того, що відбувається. Але люди на відстані стривожені. Насправді антисемітські випадки, що сталися біля синагоги, були провокацією антиукраїнських елементів і вони не мають жодного українського підґрунтя», – зазначає співрозмовник.

 

При цьому пан Мейлах наголошує, що оцей штучний антисемітизм – це не що інше як відчайдушна антиукраїнська пропаганда з Росії. «У Росії хочуть, аби Україна залишалась у політичному просторі Росії. А українська молодь проти, тому на Майдані люди прагнуть побудувати майбутнє, і це зворушує. Ми це розуміємо», – розповідає Шейхет Мейлах.

 

Директор «Єврейського відродження» також наголошує, що єврейська громада України підтримала українську незалежність, спершу незалежність ЗУНР, під час війни, у таборах на засланнях. «Такий велетень, як Ярослав Дашкевич, світлої пам’яті, казав, що у важкі хвилини йому допомагали євреї, коли він не мав роботи під час радянської диктатури або в таборі українці з євреями тримались дружньо. У нас чимало чутливого в історії, яке засвідчує єднання наших народів», – зазначає співрозмовник.

 

Пан Мейлах також розповідає, що єврейська громада бореться з дезінформацією. «Ми розповсюдили свою позицію у західних ЗМІ. Зараз готуємо спеціальну радіопередачу, адже ми працюємо з канадською українською діаспорою, маємо програму на радіостанції «Наш голос», де ми про це все говоримо», – додає представник єврейства.

 

Як висновок, Шейхет Мейлах запевняє, що єврейська громада в Україні налаштована радикально і не сприймає дезінформаторів. «Вони для нас не є авторитетами, ці люди опускаються до антигуманних дій. Ми вчора стали свідками прес-конференції у Києві з приводу антисемітизму Майдану, яку вчинив пропутінський діяч. Ми це засуджуємо. Такі дезінформатори, як одноденні комахи, які з’являються і зникають, на них не варто звертати увагу, але потрібно бути пильними. Це банальні роздмухувачі, які втамовують лише персональні інтереси», – зрезюмував Шейхет Мейлах.

 

Фото: domivka.net

 

http://www.pohlyad.com/news/n/37380

↑Новини↑