«Ми разом»

15 жовтня, 2013
2 жовтня 2013 р. представники польської та ізраїльської влади, чиновники та студенти зустрілись в Треблінці вчетверте, щоб віддати належне жертвам нацистських таборів смерті.

Церемонія розпочалась хвилиною мовчання, після чого оркестр грав гімни Польщі та Ізраїлю.

Шість символічних свічок, представляли 6 мільйонів жертв Голокосту. Делегації з Польщі та Ізраїлю поклали квіти на монумент, що вшановує вбитих поляків в таборах смерті.

До церемонії, був організований міжнародний семінари для студентів. Його відвідало близько 600 студентів з Ізраїлю, Білорусі, та шкіл у Білому Стоку, Лошіце, Садовне, Мінська, також група учнів з Варшави. Перед зустріччю учні відвідали історичні місця. Ми не хочемо, щоб учні думали про Польщу як про країну смерті. Звідси ідея цих зустрічей з польськими однолітками. Під час зустрічей, організованих Музеєм Історії Польських євреїв, молоді люди мали можливість говорити про спільну історію та дізнатись про культуру один одного, та дізнатись історію польських праведників з Треблінки.

В квітні, під час церемоній 70 річниці Повстання у Варшавському гетто, Музей Історії Польських євреїв відкрив свої двері для відвідувач.

Церемонії були організовані на замовлення Мазовецького воєводства в співпраці з Музеєм історії польських євреїв, містом та громадою Косов Ласкі та Музеєм битви та мучеництва в Треблінці. Воркшоп для учнів і зустріч для місцевих очільників був організований Музеєм історії польських євреїв, при якому вже сім років працює програма обміну для університетів та студентів. «Ми разом» це програма яка підтримана грантом від фундації Кроненберга. 

↑Новини↑