Суккот

-

Єврейські Священні Дні добігають до свого завершення та поступово основна увага зміщується з урочистостей Йом Кіпура до радісного святкування Сукоту. В єврейській діаспорі, Сукот – це восьмиденне святкування, яке розпочинається на п’ятий  день після Йом Кіпура.

Є така традиція - встановлення палаток, що називаються сукка, на згадку про ті палатки в яких жили Мойсей та євреї коли подорожували по пустелі 40 років перед тим як досягнути Землі Обітованої.

Під час Сукоту євреї будують такі ж палатки та живуть в них на протязі восьми днів, це відбувається, щоб нагадати собі як Бог захистив євреїв в пустелі тисячі років тому.

Палатки чи сукка мають бути збудовані належним чином. Має бути чотири стіни, зазвичай вони дерев’яні. Стеля має бути такою, щоб була можливість дивитись на зорі.

Для євреїв святкування Сукоту допомагає згадати про своє призначення та обов’язки перед Господом та його Законами.

Сукот завершується спеціальним дводенним святом. Перше це Шеміна Атсерет, що означає сьомий день зібрання. В цей день євреї моляться, щоб в Ізраїлі пішов дощ і наповнив резурвувари, щоб була достатня кількість води на зиму, та для зрошення полів на весну та літо. Дуже часто на це свято в Україні дощить.

Останній день свята – це Сімха Тора, що в перекладі означає Радість Тори. В цей день євреї веселяться співають і танцюють.

В перекладі, Тора означає код закону, який керує людиною від народження до смерті. Релігійні євреї вважать, що Тора є великим дарунком, тому що кожен, хто дотримується її законів є завжди щасливим.

В Україні зараз євреї вільно сповідують свою  віру.

В країні, де євреї є в меншості, це велика радість вільно дотримуватись єврейського релігійного життя. Проте важко забути, що більш ніж 20 років тому, вільно сповідувати іудаїзм було ризиковано для життя.