Рішення ЮНЕСКО щодо Ансамблю Історичного Центру

01 жовтня, 2013
Рішення Комітету Всесвітньої Спадщини на 37 сесії, щодо Ансамблю Історичного Центру у Львові

37 –ма сесія (Пномпень, 2013)

Львів – Ансамбль Історичного Центру (Україна) (С865 bis)

Рішення: 37 СОМ 7В 87

Всесвітній Комітет Спадщини

1. Дослідивши документ WHC – 13/37 COM7B

2. На підставі Рішення 35 СОМ 7B. 113, прийнятого 35 сесією (ЮНЕСКО 2011)

3. Визнає зупинення розвитку будівництва на Цитаделі та в Бернардинському монастирі, прийняття Інтегрованої концепції для відбудов у центрі міста Львова, а також порядку розташування оголошення у центрі міста, а такою закінчення цифрового картографування культурної спадщини.

4. Бере до увага моніторингову місію реагування в 2012 р та нагально закликає Державу учасницю запровадити рекомендації та особливо розв’язати наступні невідкладні питання стосовно консервації та менеджменту шляхом запровадження наступних дій:

 

А. Формалізувати передбачений законодавством базис для заходів по захисту історичної Зони міста об’єкта культурної спадщини та буферної зони, та забезпечити, щоб проекти відбудов підтримуються адекватними археологічними вишукуванням та документуванням.

Б. Створити порядок регуляції реставрації та відбудов на основі детальних досліджень атрибутики, що складають внесок до Надзвичайної Універсальної Цінності об’єкта та представити систему  Досліджень Візуального Впливу  для нових пропозицій щодо нових пропозицій та створити орган менеджменту з широкою репрезентативністю неурядових організацій для здійснення нагляду за менеджментом об’єкта.

В. Підготувати Стратегічний План Менеджменту для культурної спадщини та її буферної зони включаючи положення про зонування з конкретним планами для важливих ансамблів, археологічної консервації та для менеджменту руху транспортних засобів.

 

5. Також нагально закликає Державу- учасницю припинити роботу над будівництвом Готельного комплексу (вул. Федорова 23 -15) у Резиденції Міністра внутрішніх справ (вул. Кривоноса 1) та у житловому комплексі  (вул. Довбуша 15) забезпечуючи проведення Оцінювання Впливу на Спадщину, на розгляд Дорадчими органами.

6. Вимагає Державу – учасницю надати Центру Всесвітньої Спадщини, згідно з Робочими Правилами. Параграф 172. Деталі щодо усіх нових споруд в межах культурної спадщини, з належними Оцінюваннями Впливу на Спадщину, на розгляд Дорадчими Органами.

7. Наступно Вимагає Державу – учасницю надати Центру Всесвітньої Спадщини до 1 лютого 2015 р. оновлений звіт щодо стану Консервації культурної спадщини, а також прогресу щодо запровадження вищезгаданої для перевірки Центром Всесвітньої Спадщини на 39 – й сесії у 2015 році.  

↑Новини↑