Науково – практична конференція «Нові дослідження походження предметів іудаїки в музеях України»

26 вересня, 2013
На конференції працівники наукового центр презентували базу даних для предметів іудаїки, розроблену науковим центром іудаїки та єврейського мистецтва ім. Ф.Петрякової.

Під час конференції учасники мали змогу відвідати пам’ятні місця єврейської культури, зокрема могилу відомого мудреця Бал Шем Това заснована хасидизму, також на другий день учасників гостинно привітали у Меджибізькому замку. Учасники конференції змогли оглянути виставку національних строїв.

Серед учасників конференції були випускники попередніх наукових програм присвячених дослідженням іудаїки, особливо Програми Кетер. Також були нові учасники, що долучились цього року, це працівники Кам’янець – Подільського та Волочиського музею.

Особливими гостями стали доктор Фелісітас Гайман-Єлінек – знана в світі експерт з ідаїки, яка донедавна обіймала посаду головного хранителя Єврейського музею у Відні та Мікаела Фойрштайн-Прассер, яка займалась розробкою освітніх програм в Єврейському музеї Відня.

Підсумком конференції стало видання збірника наукових статей, що є результатом річної роботи музейних працівників України, які опікуються предметами іудаїки. Автори статей проводять нові дослідження предметі та колекцій іудаїки, відслідковуючи їхнє походження.

Видання підготоване в рамках проведення Науково - практичної конференції «Нові дослідження  предметів та колекцій іудаїки в музеях України», що відбулась 17 – 18 вересня 2013 р. в м. Хмельницькому та Межибожі за сприяння Фундації Ротшильд (Ганадів).

Збірник буде корисним для музейних працівників, які опікуються предметами іудаїки, істориків, дослідників, тим, хто цікавиться єврейською культурою та історією.

Від імені Наукового Центру іудаїки та єврейського мистецтва ім. Ф.Петрякової висловлюємо щиру вдячність Ігору Ратушному, Надії Уфімцевій, Олегу Погорільцю та всій команді, яка долучилась, до організації цього заходу.

↑Новини↑