Фаїна Петрякова

-

Науковий центр іудаїки та єврейського мистецтва був створений з метою вшанування пам’яті Фаїни Петрякової – пристрасного захисника єврейського мистецтва і видатного науковця.  

Ф. Петрякова народилась в 1931 р. в Старому Бихові (зараз територія Білорусії) в єврейській сім`ї. Батько був військовим, мама працювала медсестрою. Вивчала російську філологію в Львівському університеті та мистецтвознавство в Санкт – Петербурзі та Москві.

Петрякова була неординарною особистістю, вона була популярною серед своїх колег науковців, критиків та художників. Популярна не тільки тому що екстравагантно виглядала, емоційно поводилась, а завдяки своїм знанням, критичному мисленні та старанності.

В 1990 р. вона стала куратором першої виставки на теренах Радянського Союз, яка називалась «Єврейське традиційне мистецтво в 17 –20 ст.», що була представлена в Музеї етнографії та художнього промислу у Львові. Також виставка була експонована в Києві та Москві.

Вона хотіла, щоб колекція була доступною для всіх охочих. Виставка була унікальною подією 90 х років,  після розпаду Радянсього Союзу, політичної системи, що забороняла відкритий показ досягнень єврейської культури.

Ф. Петрякова померла в 2002 р. Вона була професором Львівської національної академії мистецтв, Докором мистецтвознавства, старшим науковим співробітником Львівського відділення Інституту Етнографії Національної Академії Наук  України.

Вона залишила після себе велику наукову спадщину, гідну її статусу відомого вченого в галузях українського скла, порцеляни, кераміки та іудаїки

На даний момент, численні статті написані Ф. Петряковою готуються до публікації.