Науковий Центр Іудаїки та Єврейського мистецтва ім. Ф.Петрякової

Науковий центр іудаїки та єврейського мистецтва був створений в березні 2005 р. Центр знаходиться в помешканні доктора Ф.Петрякової у Львові на вул. Мендєлєєва 14 кв. 4.

Ф. Петрякова відомий дослідник українського скла, порцеляни, кераміки та іудаїки. Вона була самотньою людиною, яка все життя присвятила дослідженню єврейської культури в Україні та інших республіках колишнього Радянського Союзу. Ф. Петрякова померла в 2002 р., своє помешкання залишила єврейській громаді міста, для того щоб там організували музеї іудаїки.

Центр Ф. Петрякової функціонує як меморіальний інститут, приватний музей та дослідницький центр.

Основна ціль роботи центру це збереження, охорона та дослідження єврейської культури.

Директором центру є Мейлах Шейхет. Останні 25 р. свого життя він присвятив збереженню та охороні єврейської культурної спадщини в Україні.

Команда Центру продовжує роботу Ф. Петрякової. Зараз ми на стадії розробки експозиції, що розповідатиме історію життя та діяльності Ф. Петрякової. Також ми хочемо показати її приватну колекцію української іудаїки, скла, порцеляни та кераміки.

Бібліотека музею має понад 5 тис. книжок по тематиці мистецтва, релігії, історії, єврейської культури. Найбільш цінними є колекції іудаїки та довоєнні публікації. Наша бібліотека цікава для мистецтвознавців, науковців, істориків та студентів.