У Львові на території навчального закладу знайшли цінну мацеву ХХ століття

22 серпня, 2013
На території Львівського інституту безпеки життєдіяльності під час земляних робіт у внутрішньому дворику місцеві курсанти віднайшли мацеву XX століття – єврейську надгробну плиту.

Історики певні, вона унікальна, адже в такому доброму стані поховальних знаків ще не знаходили. Про це повідомили журналісти телеканалу ZIK.

«Під цією плитою був похований лікар, який помер в 1927-му році у 70-літньому віці», – розповів директор Музею історії Львівського державного університету безпеки життєдіяльності Андрій Харчук.

Віднайдена мацева – з нового цвинтаря, який був на ділянці теперішнього Янівського кладовища. Колись на території Львова було два єврейські цвинтарі, зокрема, й на території нинішнього Краківського базару. Під час Другої світової війни нацисти демонтували поховання, а надгробні плити використовували для мощення доріг чи тротуарів. Тож саме таким чином, припускають історики, ця плита могла потрапити до сучасного навчального закладу.

  До речі, рік тому один чоловік використав такі плити як будівельний матеріал і вимостив ними стежки поблизу своєї оселі, біля Голосківського кладовища. За ці плити, які він вважав будівельним сміттям, заплатив 300 гривень. Проте, як тільки  дізнався, що це мацеви – віддав їх благодійній єврейській організації.

«Плити знаходять час від часу, щоправда, у вцілілому вигляді – вперше. Як правило, вони побиті. Одна така плита була на вул. Шолом-Алейхема, в приміщенні колишньої єврейської громади, ще дві плити є в музеї історії релігії», – зазначив президент Міжнародного центру «Голокост» ім. д-ра Олексанадра Шварца Михайло Шерман.

Щойно віднайдена плита зберігатиметься на вулиці Вугільній у синагозі. Після наукових вивчень її передадуть у музей Історії релігії.

↑Новини↑