Відбувся семінар на тему «Менеджмент єврейської архітектурної спадщини»

02 травня, 2013
23-25 квітня у Кракові відбувся семінар «Управління єврейською архітектурною спадщиною», організований за участю: - Фонду Ротшильда («Ганадiв») в Європі; - Фонду Девіда Берга; - Фонду Кахмана; - Джойнта; - Всесвітнього фонду пам’яток та інших організацій.
24 квітня Голова Генеральної ради Євроазіатського єврейського конгресу (ЄАЄК), організатор нашого музею Йосиф Зісельс виступив на семінарі з доповіддю та презентацією «Програма ЄАЄК щодо збереження єврейської культурної спадщини».

На семінарі з доповіддю про еврейску спадщину Східної України виступив також д-р Сергій Кравцов, науковий співробітник Центру єврейського мистецтва при Єврейському Університеті в Єрусалимі.
 
Наша довідка:
Метою семінару було обговорення питань з області охорони, догляду, реставрації, змісту та промоції єврейської культурної спадщини. У конференції взяло участь близько 100 осіб з 20 країн, у тому числі експерти в цій галузі, представники єврейської громадськості, неурядових організацій, меценати, вчені, державні службовці.
 
Про єврейську спадщину в Польщі говорили: Моніка Кравчик (Фонд охорони єврейської спадщини), Петро Кадлчік (Голова Союзу єврейських релігійних громад у Польщі), Елеонора Бергман (директор Єврейського історичного інституту в 2007-2011 роках, історик архітектури), Петро і Кароліна Яковенько ( Фонд Брема Цукермана), а також Альберт Станковский з Музею історії польських євреїв. Представник музею прочитав лекцію про використання нових технологій у поширенні знань про історію євреїв в Польщі, а також про роль нещодавно відкритого музею.
 
Під час зустрічі відбулися дискусії, лекції та тематичні семінари. Учасники змогли поїхати на екскурсії в Домброва Тарновська і Дзялошіце, де відвідали синагоги.
Організатори семінару: Фонд Ротшильда (Ганадів) у Європі, Фонд Давида Берга, Фонд Кагмана, Американський єврейський розподільчий комітет — Джойнт, Всесвітній фонд пам’ятників, а також Фонд Таубе, Європейська рада у справах євреїв, Комісія США з питань збереження американської спадщини за кордоном. З польської сторони: Фонд охорони єврейської спадщини, Центр єврейської громадськості в Кракові, Єврейський музей «Галіція» в Кракові.
↑Новини↑